Ryanair może zamknąć irlandzkie bazy

W związku z ograniczeniem możliwości podróżowania, Ryanair wydał ostrzeżenie o możliwości zamknięcia kilku irlandzkich baz.

Obecnie mówi się o dwóch lokalizacjach, a chodzi o lotniska Cork oraz Shannon, ale co istotne, wspomina się wyłącznie o okresie zimowym. Niskobudżetowy przewoźnik zaznacza, że decyzja podjęta będzie po głębokiej analizie, ponieważ będzie miała bezpośredni wpływ na ponad sto osób, które zatrudnione są w Ryanair w obu lokalizacjach.  

Jeżeli tak się stanie, to pracę, w bazach linii lotniczej Ryanair w Cork i Shannon utraci około 130 osób załogi naziemnej, w tym obsługi pasażerów, ale nie można również wykluczyć, redukcji etatów załóg latających. Straty w obsadzie, o których mowa, dotyczą obecnie tylko irlandzkiego przewoźnika, a z tym współpracuje w portach lotniczych Cork oraz Shanon kilkanaście firm zewnętrznych, gdzie również miejsca pracy mogą być czasowo likwidowane.

Michael O’Leary, ponownie w bardzo krytycznych słowach wypowiadał się o działaniach, jakie w kwestii koronawirusa podejmuje rząd, głównie w przypadku „zielonej listy”, która wg  szefa Ryanair, już dawno powinna doczekać się rozszerzenia.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij
Rząd musi przygotow
POLICYJNE BELLE JUŻ