Ryanair ma coraz więcej pasażerów

Irlandzki przewoźnik poinformował w swoim comiesięcznym obwieszczeniu o ilości przewiezionych pasażerów, że statystyki znacznie się poprawiły.

O ile jeszcze w lipcu ub. roku przewieziono na trasach oferowanych przez Ryanair 4,4 miliona osób, to ilość ta zwiększyła się w czerwcu 2021 r. do 5,3 mln i w lipcu do 9,3 miliona pasażerów, co bardzo cieszy władze linii. Zadowalający był też współczynnik obciążenia lotów, gdyż i on był wyższy i w lipcu tego roku wynosił już 80%.

Mówiąc o obciążeniu lotów, Ryanair przypomniał, iż wskaźnik, określa ilość zajętych przez pasażerów miejsc w pojedynczych maszynach, a jeszcze w czerwcu wynosił w całej Europie 72%.

Wg władz Ryanair, co również wynika ze statystyk prowadzonych przez przewoźnika, firma wykonała ponad 61 000 europejskich lotów, a największe zainteresowanie było na trasach do miejscowości i krajów wypoczynkowych. Ryanair spodziewa się, że sytuacja zacznie się poprawiać i w miarę dalszego postępu szczepień w Europie i w sierpniu ponownie notowany będzie wzrost ilości pasażerów.

Irlandzki przewoźnik przypomniał, że stale pracuje nad przywróceniem dawnego harmonogramu lotów, a i w okresie jesienno-zimowym, proponować będzie nowe trasy.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szczepienia do końc
Profesor Mirosław M
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська