Ryanair i Aer Lingus nie chcą zwracać pieniędzy. Będą rozdawać kupony rabatowe?

ryanair aer lingus

Do Ministerstwa Transportu wpłynął wniosek przewoźników lotniczych, by zmieniono okresowo przepis, który mówi, że za odwołany lot, pasażerom przysługuje zwrot pieniędzy.

Lobby złożone z Ryanair i Aer Lingus jest zdania, że w czasie pandemii, nie powinny obowiązywać przepisy, które odnoszą się do normalnego okresu działania państwa, więc teraz, z takim nie mamy do czynienia. Minister Transportu Shane Ross otrzymał wniosek, w którym jasno sugeruje się, aby zmienił obowiązujące przepisy, a te uwolnią przewoźników od wypłat odszkodowań i zwrotu pieniędzy za niewykonane loty.

We wniosku zaznacza się, iż Aer Lingus i Ryanair proponują, jako zadośćuczynienie kupony rabatowe i wykonanie wykupionych usług w innym terminie.

Po ujawnieniu tej informacji kolejny raz rozpaliły się do czerwoności fora internetowe, gdzie osoby, które komentowały informację, a pochodziła ona bezpośrednio z Ministerstwa Transportu, że to duża niesprawiedliwość, a i próba łamania obowiązujących przepisów.

Aktualnie minister Shane Ross rozważa tę propozycję, a kiedy podejmie decyzję, przedstawi ją Radzie Ministrów, by i szefowie innych resortów, mogli wypowiedzieć się w przedmiotowej sprawie.

Jednoznacznie wypowiada się natomiast w kwestii wniosku złożonego przez Ryanair i Aer Lingus Irlandzki Urząd ds. Konkurencji i Konsumentów, który stoi na stanowisku, że pieniądze za niewykonane usługi, powinny być zwrócone, bo tak mówią przepisy.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Transport

Polska-IE: Udostępnij...
Zrobią wszystko, by
Ubezpieczyciele powi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish