Ryanair grozi likwidacją połączeń

Irlandzki przewoźnik wstąpił na wojenną ścieżkę ze swoimi pracownikami, którzy niechętni są pomysłowi obniżenia ich wynagrodzeń.

W komunikacje Ryanair czytamy, że firma wkrótce może podjąć decyzję o likwidacji części połączeń wykonywanych z Cork i Shannon, o ile piloci zatrudnieni w tej linii, nie zgodzą się na 20-procentową obniżkę płac. Obecnie mówi się o likwidacji ok. 120 miejsc pracy pilotów, jednak tylko w chwili, kiedy ci nadal sprzeciwiać się będą redukcji pensji.

Ryanair przekonuje, iż znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej i żeby uniknąć zwolnień, należy zredukować wynagrodzenia pracowników, co pozwoli na utrzymanie płynności finansowej. Od tego zależy więc utrzymanie niektórych baz lotniczych w Europie, ale i ilości połączeń, które przed pandemią były dostępne u tego przewoźnika.

Ostateczne decyzje mogą zapadać już w lipcu i wtedy prawdopodobnie dowiemy się, czy Ryanair wciąż oferował będzie szeroką siatkę połączeń, czy może ograniczy ją znacznie, pozostawiając kierunki najbardziej popularne.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair/Business Post

Polska-IE: Udostępnij...
Dziwna informacja OE
Placki bananowe
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish