Ryanair cieszy się ze wzrostu ilości pasażerów

Irlandzka linia lotnicza Ryanair podała wyniki ilości pasażerów, jacy pojawiali się na pokładach ich samolotów.

Maj poprzedniego roku, nie był dobrym miesiącem dla przewoźnika, bo wtedy z usług tej linii skorzystało zaledwie 0,7 mln pasażerów, jednak całkiem inaczej sytuacja przedstawiać się ma w maju 2021 r. Otóż w roku poprzednim loty cieszyły się znacznie mniejszym zainteresowaniem, natomiast teraz, udało się przewieźć 1,8 mln pasażerów, a już w kwietniu tego roku, przewieziono 1 mln pasażerów, czyli maj, jest z całą pewnością miesiącem wzrostowym.

Tym samym wskaźnik obciążenia lotów podniósł się do 79%, a linia wiąże ten wzrost ze wprowadzeniem szczepień przeciwko koronawirusowi, a jednocześnie znoszeniem ograniczeń w państwach Unii Europejskiej.

Ogółem w maju tego roku, co miało miejsce w całej Europie, Ryanair wykonał ponad 12 000 pojedynczych lotów, a irlandzki przewoźnik spodziewa się, że z każdym miesiącem, pasażerów będzie przybywać.

Wg Ryanair, miesiącami, które zwiastować będą poprawę, staną się czerwiec, lipiec i sierpień, więc wtedy linia oczekuje współczynnika obciążenia lotów na poziomie zbliżonym lub przekraczającym 85%.

Warto też zaznaczyć, iż współczynnik, obliczany jest dla floty znajdującej się w powietrzu, a jak wiadomo, część maszyn, nadal wyłączona jest z eksploatacji, a loty czasowo zawieszone.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair  

Polska-IE: Udostępnij
Lokalna blokada dla
Głębokie zmiany. E
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian