Ryanair chce anulowania opłat lotniskowych w Dublinie

Władze Ryanair zwróciły się z wezwaniem do premiera Leo Varadkara, by jego rząd podjął działania i wydał decyzję o zaprzestaniu pobierania niektórych opłat lotniskowych.

Jak przekonuje tania linia lotnicza Ryanair, na przewoźników nakładane są opłaty postojowe, co w czasie zakazu lotów, uznano za „nieuzasadnione opłaty za parkowanie”. W oświadczeniu mówi się, że lotnisko w Dublinie, nie powinno w tym czasie czerpać zysków, skoro i linie lotnicze nie są w stanie przewozić pasażerów, czyli również nie zarabiają.

Wezwano rząd Leo Varadkara, by uznał, iż opłaty nakładane m.in. na linię lotniczą Ryanair, nie powinny mieć obecnie miejsca, skoro nie wykonuje lotów komercyjnych, a jej maszyny uziemione zostały przez rozporządzenia rządu.

Dyrektor generalny DAC Ryanair Eddie Wilson powiedział:

– Błędem jest, że państwowe lotnisko w Dublinie uprawnione jest do czerpania zysków od klientów, których samoloty zostały uziemione przez rządowe zakazy podróży. Wzywamy rząd Irlandii do zapewnienia, że ​​opłaty te zostaną anulowane dla wszystkich linii lotniczych.

Obecnie nie ma jeszcze odpowiedzi rządu, który analizuje treść listu przesłanego przez Ryanair.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij...
Jedyna taka akcja dz
ROZBITA GRUPA, KTÓR
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish