Ryan wezwany do zmiany przepisów o Taxsaver Commuter Ticket Scheme

Organizacja Chartered Accountants Ireland uznała, że rząd powinien zająć się system biletów transportu publicznego, który dotyczyłby osób zatrudnionych hybrydowo.

Jak przekonuje Cróna Clohisey z Chartered Accountants Ireland, ma to ogromne znacznie dla pracowników hybrydowych, korzystających z transportu publicznego zaledwie kilka dni w tygodniu. System dla nich właśnie, powinien zostać uelastyczniony i spełniać wymagania tej właśnie grupy, którzy w aktualnych przepisach Taxsaver Commuter Ticket Scheme, zostali pominięci.

Wezwanie w tej sprawie przekazane zostało na ręce ministra transportu Éammona Ryana, a ten, jako odpowiedzialny za m.in. systemy biletowe, miałby możliwość opracowania przepisów, które dostosują system Taxsaver do potrzeb każdej grupy pracowników.

Sprawa nie jest nowa, bo już w czerwcu i wrześniu ubiegłego roku omawiana była w Dáil, jednak do tej pory, nie ma szczegółów, jakie wymagane są dla pracowników zatrudnionych w systemie hybrydowym.

W Departamencie Transportu prowadzone są podobno prace w tym zakresie, jednak resort ministra Ryana, nie ujawnił żadnych informacji, które mówiłyby, że zajmuje się też biletami dla pracowników hybrydowych.

W czasie, gdy inflacja w kraju jest coraz wyższa, koszty podróży rosną, a i rząd stara się przekonać większą ilość osób do korzystania z transportu publicznego, istotne stało się, by i osoby zatrudnianie hybrydowo, więc pracujące w biurach dwa lub trzy dni w tygodniu, także mogły korzystać z elastycznych form zakupu biletów na przejazdy komunikacją publiczną, w tym na tramwaje, autobusy i kolejkę dojazdową.

Bogdan Feręc

Źr: Chartered Accountants Ireland

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Prokuratura zajmie s
Irlandzkie poparcie
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>