Rusza produkcja irlandzkich maseczek ochronnych

Wraz z zaleceniami, jakie wyda wkrótce Ministerstwo Zdrowia, aby osłaniać maseczkami twarz w środkach transportu i w miejscach publicznych, pojawił się problem z ich zakupem.

W sklepach i aptekarkach można oczywiście bez problemu kupić te osłony twarzy, jednak czasami to spory wydatek, bo maseczki mogą kosztować 2 lub więcej euro. Odpowiedzią na to jest decyzja jednej z irlandzkich firm, która zakupiła maszyny do produkcji maseczek ochronnych i już w tym, a najdalej w przyszłym tygodniu powinna rozpocząć produkcję.

Firma Measc zapewnia, że maseczki będą tanie, bo ich cena detaliczna z całą pewnością nie będzie przekraczać 1 euro, a i będą spełniać normy, jakie przewidziane są dla tego typu osłon.

Dyrektor ds. technologii firmy Measc Neil Sands powiedział, iż maseczki produkowane przez jego firmę, będzie można kupować online, ale znajdą się też w większych sieciach handlowych. Sands dodał: Naszym celem jest oferowanie niezawodnych masek klasy medycznej przy możliwie najniższych kosztach.

Maseczki produkowane będą w Mullingar w hrabstwie Westmeath, a następnie produkcja rozszerzona zostanie na inne lokalizacje, jakie posiada ta firma, w tym w Drogheda. Sands zapewnił, że maseczki produkowane będą w warunkach najwyższej czystości, a sama produkcja w krótkim czasie powinna zaspokoić potrzeby irlandzkiego rynku. Firma planuje też po okresie zapełnienia irlandzkiego rynku, poszukać odbiorców swojej produkcji w innych krajach.

Bogdan Feręc

Źr: Measc/The Times

Polska-IE: Udostępnij...
UNICEF apeluje o 1,6
Holohan ostrzega prz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish