Ruch samochodowy wraca do poprzednich wskaźników

Większość miast informuje, że ruch samochodowy wraca do norm sprzed pandemii i chociaż nie można jeszcze powiedzieć, iż jest już taki sam, jak trzy miesiące temu, to zbliża się do tego wyniku.

W Dublinie Rada Miasta oceniła, że na ulicach ruch samochodów wrócił w 75-procentach, a i podobnie jest w innych większych miastach kraju. W Cork. Limerick i Galway ruch na ulicach powrócił w 70-procentach, a w mniejszych miastach i miasteczkach zbliża się do tych wyników. Analitycy transportu są przekonani, że wszystko zmieni się, czyli wróci do normy pod koniec przyszłego tygodnia, więc ruch uliczny przekroczy 90% tego ze stycznia i lutego 2020 roku.

Co ważne, w większości miast nie widuje się jeszcze zbyt dużej ilości ulicznych zatorów, ale to tylko kwestia czasu, kiedy i te wrócą, podobnie, jak godziny szczytów komunikacyjnych, które są jeszcze dosyć krótkie.

Pierwszy raz zwiększenie natężenia ruchu ulicznego obserwowane było po wprowadzeniu pierwszej fazy odmrożenia kraju, a kolejne tygodnie były stopniowym wzrostem ilości samochodów na ulicach. W informacji o wzroście ilości samochodów towarzyszy jeszcze jedna i mówi się o skokowym wzroście ilości rowerzystów na irlandzkich drogach, a ci po długiej przerwie spowodowanej ograniczeniami w podróżowaniu, teraz zamiast ze swoich samochodów, w drodze do pracy korzystają z rowerów i hulajnóg.

Bogdan Feręc

Źr: RSA/TII

Polska-IE: Udostępnij...
Salony fryzjerskie b
Zły kierunek wsparc
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish