Ruch pasażerski Ryanair wzrósł o 1267%

Irlandzka linia lotnicza Ryanair może sobie gratulować najnowszych wyników, bo rośnie ilość pasażerów na pokładach, ale i obciążenie lotów.

Do tej pory Ryanair, nie mógł otrząsnąć się z popandemicznych statystyk, które utrzymywały się na poziomie ok. 10 mln pasażerów, ale kwiecień 2022 roku, stał się punktem zwrotnym. Właśnie w kwietniu Ryanair przewiózł ponad 14,2 mln pasażerów, a stało się to pomimo zawieszenia 2000 lotów na i z Ukrainy.

Jeszcze lepiej wyglądać będą statystyki porównujące przewozy z tego i ubiegłego roku, gdyż w kwietniu 2021, Ryanair gościł na swoich pokładach zaledwie 1,04 mln osób, a obecnie było to dokładnie 14,24 mln, czyli mamy do czynienia ze wzrostem miesiąc do miesiąca o 1267%. Sam roczny wzrost ilości pasażerów na dzień 30 kwietnia 2022 wyniósł natomiast 287%, co też jest wynikiem zadowalającym.

Aktualnie linia Ryanair jest w trendzie wzrostowym ilości pasażerów, co oznacza, że rosną zarówno wskaźniki ilości przewiezionych osób, jak i te mówiące o obciążeniu lotów.

Do niedawna irlandzki przewoźnik mówi o obciążeniu lotów na poziomie od 79 do 87 procent, natomiast w kwietniu tego roku współczynnik podniesiony został do 91%.

Ryanair spodziewa się, że dobrą koniunkturę na loty utrzyma przynajmniej do końca lata, ale i wyniki jesienne oraz zimowe będą znacznie lepsze od tych, które obserwowane były w dwóch latach ubiegłych. Mówi się jednak, że na ilość pasażerów wpływać mogą ceny biletów lotniczych, a te będą wzrastać wraz z rosnącymi cenami paliw i wprowadzaniem nowych zasad środowiskowych, co z kolei dawać będzie wyższe opłaty, jakie odprowadzają linie lotnicze z tego tytułu.

Istotne jest również, iż Ryanair, nie ustaje w wysiłkach i wciąż rozbudowuje swoją siatkę połączeń.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Moody’s podnosi ra
Gdzie jest Polska, g
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>