Ruch na wakacyjnych giełdach

W kraju właśnie obserwuje się początek zwiększonej ilości letnich rezerwacji, a widać dwa trendy, które pokazują, że covidowe zamieszanie jest całkiem spore.

Niektóre z wcześniejszych rezerwacji, które dotyczyły wyjazdów zagranicznych, jest odwoływana, ale pojawiają się też nowe. Świadczy to o tym, iż część mieszkańców Irlandii, nie wierzy, aby do lata, udało się zwalczyć pandemię na tyle, by wakacje w ciepłych krajach, były bezpieczne. Kolejna grupa jest całkiem odmiennego zdania i uważa, że do lata, będzie już można podróżować, więc przygotowuje się do sezonu wakacyjnego, rezerwując wycieczki i pobyty w znanych oraz popularnych kurortach.

Pewności w tym zakresie nie mogą mieć ani jedni, ani też drudzy, bo sygnały, jakie wysyłane są do społeczeństwa, również nie są jednoznaczne, a większość z nich, to pobożne życzenia rządu.

Trochę inaczej wygląda sprawa z wakacjami w kraju, gdyż już teraz, a mamy jeszcze tydzień do końca stycznia, w Irlandii, zaczyna brakować letnich kwater. O ile okaże się, że hotele, pensjonaty i inne miejsca wypoczynku na wyspie zostaną uwolnione spod obostrzeń, to mieszkańcy, tłumnie się tam pojawią, by spędzić kilka lub kilkanaście dni wolności od problemów dnia codziennego.

Wiele osób jest też przekonanych, że i w tym roku, zmuszeni będą koczować na wyspie, więc nie wyjadą ani zagranicę, ani też nie będą spędzać czasu w miejscach wypoczynku w kraju. Ta grupa dodaje, że niepewność jest zbyt duża, aby snuć jakiekolwiek plany na najbliższe miesiące i uważają, że z wakacjami, można poczekać, aż sytuacja będzie bardziej klarowna.

Należy wspomnieć też o grupie, która bezceremonialnie twierdzi, iż nie obawia się żadnych wirusów oraz obostrzeń, więc wakacje już zaplanowała, wycieczki wykupiła, hotele za granicą zarezerwowała i nic ich nie powstrzyma, żeby cieszyć się wypoczynkiem, czytamy w raporcie Irish Travel Agents Association.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Braki są już odczu
Dla Irlandii kluczow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian