Rtęć rozsadzi termometry

Może to trochę przesadzone, ale będzie wręcz irlandzko gorąco, co potwierdza już teraz z pełnym przekonaniem Met Éireann.

Jeszcze dzisiaj i jutro pogoda będzie, jak na Irlandię przystało, więc temperatury w normie do 14 stopni Celsjusza, a i opady deszczu pojawią się gdzieniegdzie, ale już od Wielkiego Piątku, dla niektórych dnia wolnego od pracy, upał zacząć się ma niemiłosierny.

Od 15 kwietnia zacznie nasuwać się nad wyspę front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą dużą ilość słońca, ale wzrośnie też temperatura powietrza. Synoptycy są przekonani, że końcówka tego tygodnia będzie wstępem do okresu wysokich temperatur, bo już w przyszłym tygodniu, te przekraczać mogą nawet 20 stopni.

Święta będą raczej pogodne i ciepłe, co prognozowane było już wcześniej, ale meteorolodzy nie mieli pewności, czy ich przewidywania się sprawdzą. Teraz taką mają i mówią głośno, że święta wielkanocne upłyną pod znakiem dobrej pogody, która towarzyszyć nam będzie również przez dni poświąteczne.

Wyż, który nasunie się nad Irlandię, a którego centrum przemieszczać się będzie w okolicach wyspy, na kilka do kilkunastu dni ustabilizuje pogodę w kraju i będzie ją kształtował przynajmniej do przyszłego czwartku. O ile front atmosferyczny zachowa swój obecny kierunek i prędkość, nie jest wykluczone, że z dobrymi warunkami pogodowymi będziemy mieli do czynienia nawet do przyszłego weekendu, czego można sobie tylko życzyć.

Niestety w kolejce do Irlandii ustawił się już deszcz i o ile ten front okaże się silniejszy, zacznie spychać masy gorącego powietrza na kontynent europejski, a na wyspę przyniesie ochłodzenie i niewielkie opady.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Mięso wyraźnie zdr
Najbardziej znienawi
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська