Rozprawa sądowa odbędzie się na stadionie

Jeżeli ktoś popadł w konflikt z prawem, już wkrótce może się doczekać wezwania, ale nie do budynków sądowych, tylko na stadion.

W kraju mamy obecnie duże zaległości w rozpatrywaniu spraw sądowych, a proces ich prowadzenia, aby wyjść na zaległości, należy znacznie przyspieszyć. Niestety w Irlandii brakuje sal sądowych, żeby poradzić sobie z zatorami, więc Court Service, wymyślił, jak pozbyć się tego garbu. Zaproponowano, aby rozprawy sądowe, odbywały się na stadionach, chociaż nie w świetle jupiterów.

Wiele irlandzkich stadionów piłkarskich, ale też innych aren sportowych, ma w swojej substancji obiekty, które oferują sale konferencyjne. Te natomiast postanowiono wynająć i przystosować do prowadzenia rozpraw, więc tym samym, zwiększyć ilość sal na posiedzenia sądów.

Pierwszym stadionem, który współpracować będzie z irlandzkim wymiarem sprawiedliwości, stanie się Croke Park, gdzie do tej pory, odbywały się zazwyczaj mecze futbolu celtyckiego i hurlingu. Stadion Croke Park, pomieścić może 82 000 widzów, chociaż już teraz wiadomo, że składy sędziowskie, nie będą zezwalać na uczestniczenie w procesach takiej ilości osób.

Co należy podkreślić, o ile na stadionie Croke Park, który znajduje się na Jones' Rd, Drumcondra, Dublin 3, odbywać się będą procesy karne, to nie będą one dużego kalibru, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Croke Park, jako budynek sądowy, wykorzystywany będzie od połowy stycznia, a uważa się, że z zaległościami, irlandzki system sądownictwa porodzi sobie do marca.

W podobnej sytuacji, jaka ma miejsce w okręgu dublińskim, są sądy w innych dużych miastach, a Court Service zastanawia się, czy i w przypadku Cork, Galway oraz Limerick, nie zachodzi potrzeba, wynajęcia dodatkowych miejsc do prowadzenia rozpraw sądowych.

Bogdan Feręc

Źr: Court Service

Polska-IE: Udostępnij
Radni przeszarżowal
W czasach zakazanych
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian