Rozpoczął przedświąteczny ruch

Obecnie weszliśmy już w okres przedświąteczny i wzmożonych zakupów, a informują o tym handlowcy, którzy zauważyli, iż pojawili się już pierwsi zapobiegliwi.

W sklepach wzrosło zainteresowanie utensyliami związanymi z Wielkanocą, a i zaczęto kupować znacznie więcej szynek oraz indyków, a to wskazuje, że sezon sprzedaży wielkanocnej, już się rozpoczął i będzie nieco inny niż w latach poprzednich.

W ostatniej pięciolatce zakupy świąteczne zostawiano na ostatnią chwilę, więc ruch w sklepach rozpoczynał się właściwie dopiero w ostatnim tygodniu przed Wielkanocą, ale obecnie widać inne zachowania konsumentów, a mogą być wymuszone sytuacją ekonomiczną.

Jak mówi się wśród handlowców, klienci zaczęli dokonywać stopniowych zakupów, co rozłożyć ma koszt świąt na dłuższy okres, a i może się wydawać, że ta Wielkanoc będzie skromniejsza. Znacznie lepiej sprzedają się teraz opakowania z szynkami o niższej wadze, promocyjne i tańsze gatunki mięsa, a i świąteczne indyki kupowane są chętniej, gdy ich waga oscyluje w granicach do 3 kg.

Podobnie wygląda sprawa słodyczy na świąteczne stoły i w przypadku czekoladowych jajek dzieje się tak, iż większą popularnością cieszą się też mniej znanych marek, jak i sprzedawane pod markami własnymi sieci spożywczych.

To nie koniec przedświątecznej krzątaniny i wzmożony ruch notują też strony internetowe przewoźników lotniczych, a tu dokonuje się większej ilości rezerwacji na loty do miejscowości wypoczynkowych, chociaż świątecznych wyjazdów jest znacznie mniej, niż było to przed pandemią. U przewoźników mówi się również, że mniej będzie przylotów świątecznych na wyspę, ale nie można też powiedzieć, że nie będzie ich dużo. To z kolei sugeruje, że irlandzkie lotniska, przed świętami Wielkiej Nocy, doczekają się dużego obciążenia ruchem pasażerskim, co w konsekwencji, jak w przypadku Dublina, może stać się koszmarnym przeżyciem dla pasażerów.

Przewoźnicy spodziewają się, że ruch pasażerski w okolicy świąt wzrośnie od 12 do nawet 16 procent, co będzie sprawiało, iż dwa dni przed Wielkanocą i dwa dni po Wielkanocy, staną się okresem wzmożonego ruchu na lotniskach.

Bogdan Feręc

Źr: prasa branżowa

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Koniec pomocy państ
Ładny początek tyg
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська