Różnice w polskiej i irlandzkiej pogodzie

Bardzo rzadko zdarza się, że prezentowana jest pogoda spoza Irlandii, ale skoro jestem w Polsce, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby o tej trochę pomówić.

Od soboty w Łodzi, w której spędzam urlop, jest słonecznie i gorąco, bo tuż po lądowaniu na płycie międzynarodowego lotniska im. Wł. Reymonta na lotniskowym termometrze było 17 stopni Celsjusza, a po dwóch godzinach, czyli w południe, termometr za oknem wskazał w cieniu 23 st. C. Niedziela była kolejnym dniem z błękitnym niebem, a i temperatura dotarła do 25 kreski, więc uznałem, że złota polska jesień, jest w rozkwicie.

Podobnie będzie do jutra, bo takie właśnie utrzymają się temperatury, a ochłodzenie po połowie tygodnia da nam wskazania w okolicach 19 stopni, częściowe zachmurzenie, ale bez opadów.

Na takie warunki nie mogą liczyć jednak mieszkańcy Irlandii, bo poniedziałek rozpocznie się deszczowo, co będzie kontynuacją niedzielnej pogody, a ulewy występować mają w całym kraju, chociaż na południu i zachodzie istnieje możliwość stopniowego zaniku deszczu. Temperatura do 14 stopni, a wiatr umiarkowany do silnego.

Mglisty wtorkowy poranek ujawni zapowiedź poprawy pogody, bo właśnie jutro ma nad Irlandią zaświecić słońce. Wczesnym popołudniem wszystko się jednak zmieni i zapowiadane są przelotne opady deszczu. Temperatura do 15 stopni Celsjusza.

Zarówno w poniedziałkową, jak i wtorkową noc, będzie dosyć zimno, bo termometry wskazywać mają od 4 do maksymalnie 7 stopni.

Środa mglista z przejaśnieniami, chociaż nie powinno padać, przynajmniej do popołudnia. Wtedy intensywne opady deszczu możliwe są na wybrzeżu Atlantyku. Wiatr przez cały dzień słaby i umiarkowany, a temperatura wzrośnie do 14 stopni.

Czwartek i piątek to dni z przelotnym deszczem, ale słońce może zdominować wschodnią część wyspy. Niestety nic nie zmieni się w kwestii temperatur, bo te nadal nie przekroczą 15 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się:

Prof. dr Mirosław M
Bez fotoradarów kol
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn