Różni nas 12 kwietnia

Inne podejście do koronawirusa kieruje władzami Wielkiej Brytanii i Irlandii, które na 12 kwietnia, zaplanowały znoszenie pewnych ograniczeń.

O ile w Irlandii na poluzowanie obostrzeń mogą liczyć wybrańcy, bo właściwie tylko pracownicy budowlani, a i nie liczyć możliwości poruszania się w ramach hrabstwa, to większej ilości luzu, nie będziemy mieli, bo tak zadecydował rząd.

Powodem jest stosunkowo duża ilość zakażeń, brak odpowiednich wskazówek w zakresie zdrowia publicznego, a i mała ilość osób  zaszczepionych, przeciwko SARS-CoV-2.

Inaczej dzieje się w Zjednoczonym Królestwie i premier rządu Jej Królewskiej Wysokości Elżbiety II Boris Johnson poinformował, że 12 kwietnia, ponownie otwarte zostaną nieistotne sklepy detaliczne, siłownie i puby, które będą mogły przyjmować gości, ale tylko na zewnątrz.

Premier Johnson zapowiedział też, iż spodziewa się, że uda się do lata zaszczepić większość mieszkańców Albionu, więc możliwe, iż będą dozwolone również podróże zagraniczne, inne niż z ważnych powodów.

Co istotne, ilość zakażeń, jaką zanotowano w okresie ostatnich 24 godzin, wyniosła w UK 2762 przypadki, więc spadek jest znaczący. Jeszcze tydzień temu, brytyjskie wskaźniki pokazywały poziom zakażeń przekraczający pięć lub nawet sześć tysięcy, ale szczepienia i testy, zaczęły, jak twierdzi Downing Street, przynosić pozytywne efekty.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Czy masowe testy ant
Dublin – Belfast t
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian