Rozluźnienie zasad

Dzisiaj w życie wchodzi rządowe rozporządzenie, które mówi, że można podróżować po całym kraju, a i odwiedzać rodziny mogą osoby z innych gospodarstw domowych.

To jednak spowodowało, iż do społeczeństwa, wystosowany został apel i szef HSE dr Paul Reid powiedział, żeby mądrze korzystać z tej zasady. Reid prosi, by ilość kontaktów społecznych, ograniczyć do absolutnego minimum, ponieważ może to doprowadzić do wzrostu zakażeń, jaki obserwowany był w pierwszych dniach listopada, co może wpłynąć na obciążenie systemu opieki zdrowotnej, który nadal odczuwa skutki wcześniejszych fal koronawirusa.

O ile gospodarstwa domowe mogą się spotykać, to nadal powinny kierować się pewnymi zasadami. Zaleca się również dystans społeczny oraz noszenie maseczek w miejscach publicznych, oraz wszędzie tam, gdzie są one wymagane.

Kolejne obawy dr. Paula Reida płyną z Irlandii Północnej, gdzie w ostatnim okresie, obserwuje się nagły wysoki wzrost ilości zakażeń, a to może być problemem dla Republiki, głównie w okresie świątecznym, kiedy mieszkańcy wyspy, zechcą odwiedzać rodziny i znajomych po obu stronach granicy. Reid nie zaleca takich zachowań i prosi o czujność w okresie świątecznym.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Ograniczenia wrócą
Duży krok w rozmowa
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian