Rozluźnienie i mamy wzrost zakażeń

W kraju w ostatnich dniach zapanowało duże rozluźnienie zachowań związanych z ograniczeniami pandemicznymi, więc i znacznie więcej osób widywanych jest na ulicach.

Takie zachowanie już przynosi pierwsze efekty i Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wzroście zakażeń. Co należy podkreślić, dane o zakażeniach, jakie podał na wieczornej konferencji prasowej dr Tony Holohan, są wynikiem badań przeprowadzonych w poprzedni weekend i w pierwszych dniach tego tygodnia, czyli ilość dziennych zakażeń może wciąż rosnąć. Wzrost ilości zakażeń ma też związek z opóźnieniami w przekazywaniu danych i potwierdzonych przypadkach zachorowań, co prostuje dr Holohan.

O ile nie można mówić o wzroście przypadków śmiertelnych spowodowanych działalnością koronawirusa, bo tych było wczoraj 10, to inaczej sprawa przedstawia się w potwierdzonych zakażeniach.

Tylko wczoraj zanotowano 426 nowych przypadków zachorowań, co daje ogólną liczbę zachorowań na poziomie 23 827, a Ministerstwo Zdrowia dodało, że większość z nich dotyczy osób w wieku średnim. To z kolei oznacza, iż poprzez wznowienie kontaktów międzyludzkich, dochodzi do zwiększenia ilości zakażeń.

Rząd poinformuje dzisiaj, o kolejnych krokach, jakie podjęte zostaną w Irlandii, w kwestii koronawirusa, a z zapowiedzi wynika, że zdecyduje się na zdjęcie kilku ograniczeń.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Przedsiębiorcy skar
Czy Waterford zablok
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish