Rozłam w Zielonych jest już oficjalny

Grupa byłych członków Green Party, od dłuższego czasu apelowała do obecnych działaczy, by przyjrzeli się działalności własnego ugrupowania, które iść ma w złym kierunku politycznym. 

Co może zastanowić, udało się już zebrać poważną grupę przeciwników obecnej polityki ugrupowania, więc rozłam w Green Party jest na wyciągnięcie ręki, chociaż częściej mówi się o reformowaniu Zielonych od środka.

Ex-działacze mówią otwarcie, że należy zmienić obecny kierunek, jaki obrała partia Eamonna Ryana, więc iść drogą eko-socjalistyczną i nie utrudniać życia mieszkańcom kraju. Byli działacze Partii Zielonych nie zgadzają się również z założeniami i rozwiązaniami, jakie przedstawia lider ugrupowania, gdyż są bardzo drogie i wpływać będą na większą część społeczeństwa.

Zalążkiem zmian w Green Party może stać się dzisiejsza konferencja byłych członków Zielonych i tymczasowa komisja An Rabharta Glas, przerodzić się może w oficjalną wewnętrzną opozycję, a nawet w partię, o ile przyłączą się do niej przeciwnicy Ryana, czyli aktywni działacze ugrupowania. Grupa Just Transition Greens zapowiedziała, że jej celem jest przywrócenie partii do poprzedniego stanu, zmiana kierunku, jaki został wytyczony przez władze ugrupowania, a jednocześnie działania ekologiczne, które nie będą piętnować finansowo mieszkańców Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Gospodarka ponownie
Osoby zaszczepione n
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian