Równość wynagrodzeń w sporcie

Czas, aby FAI płaciło jednakowo międzynarodowym piłkarzom i zawodniczkom, stwierdził poseł Chris Andrews.

Rzecznik Sinn Féin ds. sportu Chris Andrews wezwał FAI do szybkiego działania w dziedzinie równości płci poprzez wprowadzenie równych wynagrodzeń dla międzynarodowych piłkarzy płci męskiej i żeńskiej.

Uwagi posła reprezentującego Dublin Bay South pojawiły się po ogłoszeniach brazylijskiego FA i angielskiego FA, że ich zawodniczki międzynarodowe, otrzymają takie samo wynagrodzenie i premie, jak ich koledzy.

Poseł Andrews powiedział w tej sprawie:

– W tym tygodniu byliśmy świadkami postępowego ruchu zarówno brazylijskiego, jak i angielskiego Football Association, że piłkarki i piłkarze otrzymają taką samą kwotę za reprezentowanie swoich drużyn narodowych. To znaczący krok naprzód dwóch czołowych piłkarskich narodów świata. Dołączają do zaledwie kilku narodów na całym świecie, które wprowadziły parytet płac dla międzynarodowych piłkarzy i piłkarek. FAI ma szansę wysunąć Irlandię na pierwszy plan w dziedzinie równości płci w całej UE. Będę pisać do FAI z prośbą o ustalenie równości wynagrodzeń dla piłkarzy grających w reprezentacji narodowej. Żeby zwiększyć udział kobiet w sporcie, równe wynagrodzenie i wsparcie w reprezentowaniu swojego kraju muszą być podstawową zasadą.

Chris Andrews TD i była reprezentantka Irlandii Caroline Thorpe

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij