Rosyjska ambasada w Dublinie tubą propagandową Kremla

Profile w mediach społecznościowych rosyjskiej ambasady wykorzystywane są do przekazywania fałszywych informacji o sytuacji na Ukrainie, a także zniekształcać mają prawdziwy obraz wydarzeń.

Tak dzieje się od początku inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, a wojna propagandowa przybrała ostatnio na sile, gdy w mediach pojawiły się informacje o odkryciu masowych grobów w mieście Bucza. Ostatnio w mediach społecznościowych rosyjskiej ambasady pojawiają się fałszywe wiadomości o zabójstwach rosyjskich żołnierzy w okolicy Bucza i w pobliżu ukraińskiej stolicy Kijowa.

To oczywiście fake newsy, jakie na zlecenie Moskwy tworzone są przez rosyjskie placówki dyplomatyczne na całym świecie, więc i irlandzki oddział dyplomatyczny Kremla, który postępuje dokładnie w taki sam sposób.

Rosyjska ambasada w Dublinie publikuje też informacje, iż to siły zbrojne Ukrainy popełniają zbrodnie wojenne na Bogu ducha winnych wojakach z Rosji, którzy walczą z nazistowskimi władzami w Kijowie.

Dezinformujące wpisy pojawiają się zarówno na Facebooku, jak i Twitterze ambasady Federacji Rosyjskiej w Dublinie, a mówią, że to sami Ukraińcy zbombardowali szpital położniczy w Mariupolu oraz zamordowali cywilów w Buczy.

Rosyjska ambasada udostępniła też firm, na którym propaganda wywodząca się z dobrych sowieckich czasów przedstawia zdjęcia, na których mają być zabici przez wojsko ukraińskie cywile, by w świat poszedł przekaz o okrucieństwie Rosjan. Komentarz do filmu mówi o prowokacji ze strony Ukrainy, a także mistyfikacji, jakiej dopuścić miał się Kijów. W wideo oskarża się również ukraińskie wojsko o zabijanie niewinnych Ukraińców, którzy podejrzewani są o współpracę z Kremlem, aby tylko w złym świetle pokazać Federację Rosyjską.

*

To ja mam rozwiązanie tego problemu, czyli ukraińskich mistyfikacji, oszustw i oczerniania narodu rosyjskiego oraz ich polityków, że są mordercami i napadli, czy tam niosą pomoc Ukrainie i to w dobrej wierze. Takie rosyjskie przesłanie: Пошел вон! Wyjdźcie z Ukrainy, całej i znowu będziecie, jak od lat, narodem miłującym мир…, ruski mir. A pamiętam te stare dobre czasy Związku Radzieckiego i naszych wschodnich przyjaciół, więc doskonale wiem, co teraz powiedziałem.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Podatek węglowy nie
Niższe opłaty za o
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>