Rosyjscy najeźdźcy gwałcą nawet dziewczynki

Gwałt i złodziejstwo znane jest w rosyjskiej armii od zawsze, a do takich zachowań, chociaż nieoficjalnie, zachęcani byli zarówno żołnierze Związku Radzieckiego, jak i dzieje się to teraz w czasach kontynuatorki sowieckich tradycji Federacji Rosyjskiej.

Sprawa zaczęła mieć wymiar europejski, bo do władz Unii Europejskiej dochodzą już potwierdzone sygnały, że na Ukrainie, gwałcone były, a i są prawdopodobnie nadal dziewczynki i kobiety w wieku od 10 do 78 lat. Tym aspektem postanowiła zająć się z całą mocą irlandzka b. wicepremier, a obecnie europosłanka i koordynatorka Komisji Praw Kobiet Parlamentu Europejskiego Frances Fitzgerald.

Właśnie pani Fitzgerald powiedziała, że poziom okrucieństwa, jaki obserwowany jest na Ukrainie, powinien być powodem, by wszystkie państwa udzielały napadniętemu państwu pomocy, a jednocześnie udzielały wszelkiej możliwej kobietom, które zostały zgwałcone.

Europosłanka Fitzgerald stwierdziła:

– Gwałt, jako broń wojenna stosowana jest przez rosyjskich żołnierzy i staje się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Prawda jest taka, że rosyjscy żołnierze gwałcą kobiety i dziewczęta w wieku od 10 do 78 lat. Trudno uwierzyć, jaki poziom okrucieństwa ma miejsce i oczywiście gwałt jest przestępstwem przeciwko kobietom. To zbrodnia wojenna. To totalna zbrodnia przeciwko ludzkości. Mamy doniesienia o 9 na 25 kobiet systematycznie gwałconych było w jednej z piwnic w Buczy.

Mówiąc dalej, Fitzgerald podkreślała, że gwałt, jako broń stosowana w wojnie, ma wieloletnią tradycję w odniesieniu do Rosjan, bo podczas II wojny światowej Armia Czerwona zgwałciła tysiące kobiet. Przemoc seksualna wobec kobiet na terenach, które były niegdyś pod protektoratem Sowietów, także była znana i są na to dowody, a berlińczycy nazywali pomnik żołnierzy radzieckich, którzy bezimiennie zginęli podczas wojny „Grobowcem Nieznanego Gwałciciela”.

Frances Fitzgerald dysponuje też raportami, że gwałty na terenie Ukrainy, dokonywane są nieustannie, natomiast zjawisko:

– Niestety wydaje się bardzo systematyczne. Trzeba powiedzieć, czy to naprawdę kilku zbuntowanych żołnierzy, kiedy otrzymujemy tak wiele raportów o systematycznych zgwałceniach kobiet. Wydaje się, że jest to zakorzenione w podejściu przyjmowanym przez armię, które w dzisiejszych czasach jest po prostu absolutnie szokujące.

W konkluzjach pani Fitzgerald zawarła tezę, że kraje europejskie mają obowiązek zrobić wszytko, aby pomóc zgwałconym kobietom pod względem medycznym, ale pomóc im również znaleźć sprawiedliwość.

Wszelkie przejawy przestępstw, zbrodni wojennych i przeciwko ludzkości, zgłaszane są obecnie do EUROJUST, czyli Agencji Koordynacji ds. Wymiaru Sprawiedliwości, a ten organ kieruje informacje do odpowiednich komórek. Wydaje się również, że także te zbrodnie, czyli gwałty, ścigane będą z mocy europejskiego prawa, a jeśli uda się zidentyfikować sprawców, mogą oni doczekać się wystawienia za nimi europejskich listów gończych. W praktyce oznacza to, bo zbrodnie wojenne i przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu, iż nigdy nie będą mogli pojawić się na terenie Unii Europejskiej, gdyż zostaną aresztowani i postawieni przed sądem.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Błyskawiczna wyprze
Czas kanikuły złam
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська