Rośnie irlandzkie zainteresowanie liniami Emirates

Po miesiącach z odwołanymi lotami wszystkie linie lotnicze próbują odzyskać swój poprzedni potencjał  i tak dzieje się też z przewoźnikiem Emirates.

Emirates Airline – linia lotnicza mająca siedzibę w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, poinformowała właśnie, że wszystkie bilety na bożonarodzeniowe loty, zostały wyprzedane, więc klienci linii, chcą spędzić święta w innym klimacie. Obecnie Emirates proponuje z Dublina jeden lot tygodniowo, a w najbliższym czasie, nie planuje się zwiększenia ilości połączeń.

Jak dodają władze Emirates Airline, Irlandia może doczekać się szerszej siatki połączeń dopiero przyszłego lata, ale to też uzależnione będzie od sytuacji z pandemią i oczywiście zależne będzie również od zainteresowania trasami, jakie proponuje ten przewoźnik.

Loty na trasie Dublin – Dubaj, mogą być zwiększone już teraz, jednak z analiz wynika, że nie ma na tyle dużego zainteresowania tym kierunkiem, by opłacało się uruchamiać dodatkowy lot. Mówi się również, że decyzje władz Emirates mają związek z działaniami irlandzkiego rządu, a ten sugeruje, iż kraj może doczekać się kolejnego zwiększenia poziomu ograniczeń, co z kolei może blokować możliwość wyjazdów zagranicznych.

Wg menadżera regionalnego w Emirates Ireland Endy Corneille, pełne są także obecnie loty na świąteczne trasy do Australii, ale też te wiodące na Zieloną Wyspę, bo tamtejsza diaspora Irlandczyków, postanowiła spędzić święta Bożego Narodzenia i świętować nadejście Nowego Roku w kraju rodzinnym.

Emirates Airline spodziewa się również, że przyszły rok, będzie znacznie lepszym dla linii i proces odbudowy potencjału, znacznie przyspieszy. Tym samym stanie się możliwe, by przewoźnik, zaproponował więcej połączeń z Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: Emirates Ireland/Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ministrowie przeciwn
Supermacs niespecjal