Rośnie ilość przyjazdów z zagranicy

Central Statistics Office (CSO), podało najnowsze statystyki o przyjazdach zagranicznych do Irlandii, a z tych wynika, że znacznie podniosła się ilość podróży.

W okresie zaledwie jednego miesiąca odnotowano 138-procentowy wzrost przyjazdów na Zieloną Wyspę, i w lipcu, 380 700 pasażerów pojawiło się na irlandzkich lotniskach oraz w portach morskich. W tym samym okresie z wyspy w celach turystycznych i biznesowych wyjechało 428 600 osób, co z kolei stanowi wzrost o 115 proc. w skali jednego miesiąca.

W porównaniu do lipca ubiegłego roku, bo to pierwszy miesiąc wakacji obejmują statystyki CSO, ówcześnie do kraju przybyło 227 300 podróżnych, a wyjechało z niego 275 400 pasażerów.

Niestety wyniki te są dramatycznie niskie, o ile porównamy je do lipca 2019 roku, bo wtedy, na wyspę przybyło 2,2 mln podróżnych, a wyjechało z niej 2,1 mln osób.

W analizie CSO pojawił się również komentarz, a w tym analitycy stwierdzili, iż ilość podróży zacznie wkrótce znacznie wzrastać, jednak nie można się spodziewać, bo w najbliższych 12 miesiącach, osiągnęły poziom sprzed pandemii. Ma to zająć ok. 2 lat.

Bogdan Feręc

Źr: CSO

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Prawie wszystkie ogr
Powrót epidemii zac
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська