Rośnie ilość pasażerów korzystających z transportu miejskiego

W całym 2018 roku wszystkie firmy przewozowe w kraju zanotowały wzrost liczby pasażerów, a najwięcej przybyło Bus Éireann, informuje Krajowy Urząd Transportu (NTA).

Ogółem w roku ubiegłym z transportu publicznego skorzystało prawie 19 milionów osób, co stanowi wzrost o 7,5%, w porównaniu do roku 2017. Z tego natomiast wynika, że w transporcie publicznym wykonano 269 milionów podróży, które zrealizowały Bus Éireann, Dublin Bus, Iarnród Éireann, Luas i Go-Ahead Ireland.

Spośród wymienionych firm transportowych największym wzrostem ilości pasażerów pochwalić się może Bus Éireann, z którego usług skorzystało o 12,9% pasażerów więcej, niż miało to miejsce w 2017 roku. Tym samym Bus Éireann wykonał 31,1 mln podróży, czyli tyle samo, co w roku 2017, ale mniej niż w 2016 r., kiedy ilość podróży wyniosła 32,1 miliona.

W Bus Éireann rosły podróże miejskie i w Cork, Galway, Limerick, a także Waterford, wskaźniki podniosły się łącznie o 13,2%. Największą ilością miejskich podróży pasażerskich pochwalić może się jednak Dublin Bus, który wykonał przez 12 zeszłorocznych miesięcy aż 143 milionów podróży, co oznacza wzrost o 7 mln.

Iarnród Éireann i DART, także notują wzrosty i ilość podróży pociągami podniosła się odpowiednio o 4% oraz 5%.

Podobnie było w Luas, gdzie ilość podróży wzrosła do 42 milionów, czyli wynik wyższy jest od tego z 2017 roku o 11%. W tym przypadku wzrost łączony jest z uruchomieniem nowej linii, a także w wydłużeniem kilku istniejących tras.

Bogdan Feręc

Źr: NTA

Podziel się:

Alex Sławiński, Bo
Pierwszy Payslip z w
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn