Rośnie fala covidowego niezadowolenia

Coraz więcej osób ma dosyć przeciągających się ograniczeń i sposobów walki z koronawirusem, co wyraża protestami, a te, mają osiągnąć kolejny szczyt, już wiosną tego roku.

Organizacje łączące pod swoimi sztandarami przeciwników pandemii, a właściwie ograniczeń i szczepień, zaczęły aktywnie wzywać swoich zwolenników, ale nie tylko ich, do stawienia czynnego oporu wobec kolejnych pomysłów władzy, by wprowadzać albo obowiązkowe szczepienia, albo utrzymywać restrykcje wysokiego poziomu, albo karty szczepień, które uprawiać będą do różnych zachowań społecznych.

Wiadomo też, a informacje dostępne są w mediach społecznościowych, iż przeciwnicy działań politycznych, zaczęli komunikować się ze sobą na poziomie międzynarodowym, co może doprowadzić do paneuropejskiego protestu i to już niebawem.

Obecnie areną działań skierowanych przeciwko politykom stała się Bułgaria, gdzie tłum protestujących, szturmować zaczął tamtejszy parlament, a demonstracja licząca ok. 3000 osób, w pierwszej fazie o charakterze pokojowym, przerodziła się w atak na Zgromadzenie Narodowe Bułgarii.

Interweniowała policja, która stawiła się liczną grupą, jednak sytuacja miała na tyle gwałtowny rozwój, iż służbom porządkowym, z trudem przyszło zapanować nad tłumem.

Z budynku parlamentu w Sofii wyszło do protestujących kilku polityków, którzy reprezentowali różne ugrupowania i wzywali uczestników demonstracji do zachowania spokoju. Nawoływania parlamentarzystów, dopiero po jakimś czasie odniosły skutek i tłum zaczął się uspokajać.

Protest w Bułgarii wywołany został zapowiedzią wprowadzenia tzw. karty zdrowotnej, która wydawana ma być wyłącznie osobom zaszczepionym. Protestujący podnieśli jednak argument, że szczepienia nic nie dają, gdyż na Covid-19, chorują w równym stopniu szczepieni i osoby bez szczepień, a obu grupach jest duża ilość ciężkich postaci choroby.

Bogdan Feręc

Źr: Българска Tелеграфна Aгенция

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
EnglishGaeligePolskiРусский
EnglishGaeligePolskiРусский