„Rolnicy nie zostaną bez pomocy”

– Musimy zmienić podejście i prowadzić retencję na poziomie najbardziej podstawowym w zasadzie w każdym gospodarstwie – apelował dziś Prezydent, podkreślając potrzebę racjonalnego gospodarowania wodą nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także domowych.


Zobacz także:Wystąpienie Prezydenta po spotkaniu z sadownikamiPrezydent: Rolnicy otrzymają niezrealizowane odszkodowania

Andrzej Duda wraz z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim spotkał się z sadownikami w Dylewie koło Grójca (woj. mazowieckie).

Zobacz także:Apel o racjonalne gospodarowanie wodąWsparcie dla polskiej produkcji i eksportuRusza akcja „Kupuj świadomie produkt polski”

Wszyscy liczymy na deszcze majowe, na zmianę pogody – mówił Prezydent w kontekście suszy, jednocześnie zapewniając: – Będzie pomoc ze strony polskiego państwa. Rolnicy nie zostaną bez pomocy i będziemy czynili wszystko, żeby w każdej trudnej sytuacji ta pomoc do rolników dotarła. Andrzej Duda akcentował, że konsekwentnie jest realizowany proces wypłat dla rolników za zeszłoroczne straty wywołane suszą. 

Prezydent.pl

Polska-IE: Udostępnij...
WYPALALI TRAWY, NAMI
Zakupy Polaków: Kup
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish