Rola marzeń w naszym życiu

Dziś nietypowo bo o marzeniach, a pretekstem stał się Światowy Dzień Marzeń obchodzony 25 września. Próżno szukać tego święta w typowym kalendarzu, gdyż jest to święto zaliczane to nietypowych, wymyślonych, o których mało kto słyszał.

Marzenia, nie tylko te senne czyli sny, ale marzenia w ogóle odgrywają ogromną rolę w naszym życiu oraz w rozwoju całej ludzkości i cywilizacji. Każda idea, każdy wynalazek, każda zdobycz cywilizacji istniały najpierw w wyobraźni, były marzeniem.

Marzenia wyzwalają naszą kreatywność, pozwalają wypłynąć naszym pragnieniom i tęsknotom, odzwierciedlają to, na czym nam zależy.

Wielu z nas dzieli marzenia na te przyziemne, i te górnolotne. To bardzo subiektywny podział, i dotyczy raczej danej osoby, niż ogółu. Bo przecież dla jednych posiadanie samochodu czy podróże po świecie mogą się jawić jako nieosiągalne, wyjątkowe, a dla innych będą czymś „normalnym”, co nie jest marzeniem tylko podrzędnym „zadaniem do wykonania”.

Niezależnie od tego, czy nasze marzenia są małe czy duże, ich ocena należy tylko i wyłącznie do nas, bo są one integralną częścią naszego umysłu, naszej świadomości i podświadomości.

Marzenia są napędem do działania i mogą służyć do wyznaczenia celu. Po wyznaczeniu celu, musimy stworzyć plan działania. Plan powinien być napisany, rozrysowany, nie może być tylko w naszej głowie. Gdy zaplanujemy działanie i zaczniemy je realizować, dopiero wtedy marzenie ma szansę się urzeczywistnić. Należy zapamiętać, że posiadanie samego celu bez planu działania, pozostanie tylko marzeniem.

Marzenie jest iskrą do działania, ale to działanie właśnie jest konieczne aby marzenie się urzeczywistniło.

Im bardziej zależy nam na danym marzeniu, im głębszą jest wiarą w realizację celu, tym większa szansa na dotrwanie do końca naszego planu. W przeciwnym razie, jeśli marzenie „jest” ale nie wzbudza w nas silnych pozytywnych emocji, będzie nam trudno wytrwać na drodze do celu, wtedy gdy pojawia się trudności, a pojawią się, bo to naturalna kolej rzeczy. Robimy pewne założenia w planie, ale nie mamy wpływu na otoczenie, i to właśnie otoczenie i zachodzące w nim zmiany mogą nas wytrącić z wyznaczonej drogi, zmusić do wprowadzenia poprawek w naszym planie. Tylko siła wiary w nasze marzenie i nasz cel, jest w stanie sprawić, że wytrwamy pomimo „upadków”.

Z marzeń do realizacji, czyli takich które zamienia się w cel, warto wybrać takie, które nas z jednej strony fascynują a z drugiej lekko przestraszają. Dlaczego? Bo to oznacza, że będą wymagały od nas wyjścia poza strefę komfortu, przez co będą stymulować nasz rozwój i ciekawość. Warto również stworzyć mapę marzeń; mapę, która w sposób graficzny poprzez skojarzenia i naszą energię stworzy obraz tego, co jest dla nas ważne.

Warto jest marzyć, nawet jeśli większość z naszych marzeń pozostanie właśnie w sferze marzeń. Marzenia pobudzają naszą wyobraźnię i kreatywność.

Marzenia zamienione w cel odzwierciedlają nasze wartości, to na czym nam zależy oraz pobudzają w nas poczucie sprawczości. Mając już cel, stwórz plan działania, podziel go na małe kroki, które będą Cię dopingować do działania a nie paraliżować. I działaj! Nawet jeśli coś pójdzie nie tak, wyciągnij wnioski na przyszłość i działaj dalej. Pamiętaj, że jedyną porażką jest poddanie się, a nie upadki po drodze do celu.

Cudownych marzeń życzę i wytrwałości w dążeniu do celu.

PS. Jeśli chcielibyście przekuć marzenia w cel ale nie wiecie jak zacząć, zapraszam na darmową konsultację – napisz do mnie na Messenger m.me/YourEverestCoaching lub https://www.youreverestcoaching.com/contact

Polska-IE: Udostępnij
Tysiące euro pójdz
Profesor Mirosław M
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian