Rodzice chcą informacji o szczepionkach dla swoich dzieci

Rząd informując o możliwości zaszczepienia przeciwko koronawirusowi dzieci zapowiedział, że udzieli wszelkich wyjaśnień w tej sprawie, jednak do tej pory, rodzice czekają na taki ruch.

Wielu rodziców próbuje skontaktować się z HSE, pytają o bezpieczeństwo szczepionek także lekarzy rodzinnych, ale nie do końca są zadowoleni, z ilości informacji w tej sprawie. Część rodziców, obawiając się skutków niepożądanych u swoich pociech, twierdzi, że powinno się uruchomić szeroką kampanię informacyjną w tej sprawie, by można było się zapoznać z możliwymi konsekwencjami.

Co ciekawe, covidowe szczepienia dla dzieci, budzą też kontrowersje wśród osób dorosłych, którym podano już szczepionkę, a rośnie też niechęć rodziców, by zaszczepić latorośle.

Istotnym problemem dla rodziców w podjęciu decyzji o zaszczepieniu dziecka jest brak dokładnych danych, w jaki sposób szczepionki wpływają na dzieci, a jednoczenie nie podaje się szczegółów o szczepionkach dla dzieci, jak ma to miejsce w innych krajach. Rodzice zastanawiają się również, czy szczepionki dla dzieci, te właśnie będą chronić i jak ma się to do wcześniejszych informacji, iż dzieci, nie są narażone na ryzyko występowania ciężkich postaci Covid-19.

Pytań jest znacznie więcej, a zadają je nawet lekarze, jak matka pięciorga dzieci z Roscommon, która jest lekarzem GP. Madeleine Ní Dhálaigh powiedziała:

– Rodzice rozmawiają ze mną przez telefon i mówią: „Nie mam nic przeciwko zaszczepieniu się, ponieważ jako dorosła, podjęłam tę decyzję za siebie, ale czuję nerwowość, dając to mojemu dziecku”. Ci ludzie szukają informacji i trzeba je dostarczyć.

Kiedy gabinet ogłosił swoją decyzję w kwestii szczepienia dzieci z grupy wiekowej 12 – 15 lat, zapowiedział, że uruchomi szeroką kampanię informacyjną w tej sprawie, a i dostępne będą wszelkie niezbędne rodzicom informacje, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o zaszczepieniu dziecka. Tak się jednak nie stało, bo stwierdzenie rządu, iż kampania informacyjna ruszy w odpowiednim czasie, a ten już nadszedł, nie zostało zrealizowane do tej pory.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
PM urges Poles to ge
Pracownicy biur potr