Rezerwacje nie były odwoływane

Jak informują linie lotnicze operujące z Irlandii, nie ma żadnych sygnałów, że pasażerowie, w jakikolwiek sposób zmienili swoje plany wykotów z kraju.

W piątek o północy wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące podróży międzynarodowych, co nie podoba się wielu przewoźnikom, a wyrazicielem ich opinii, stał się szef Ryanair Michael O’Leary. Niezależnie od opinii przewoźników lotniczych, również osoby wylatujące i przylatujące do Irlandii, nie są skłonne zmienić swoich planów, więc nie obserwuje się, by dokonywano jakichś zmian w zaplanowanych podróżach. Linie lotnicze dodają, że istniało niewielkie ryzyko, iż część podróży zostanie odwołanych, lub zmienione zostaną ich terminy, ale do niczego takiego nie doszło, a podróżni, nadal będą latać, niezależnie od wprowadzonych przez rząd ograniczeni i środków bezpieczeństwa.

Zdanie linii lotniczych potwierdzają też władze największego lotniska międzynarodowego w kraju, więc w Dublinie, a są zdania, że nic się w zakresie podróżowania nie zmieni, poza wprowadzeniem dodatkowych kontroli, jakie wymagane będą od piątku przepisami.

Dubliński port lotniczy nie ma również sygnałów, żeby zaplanowane wcześniej loty, były odwoływane z powodu braku pasażerów, więc lotnisko, działać będzie normalnie. Władze lotniska przyznają jednak, że ich infolinia, działa obecnie ze zdwojoną mocą, ponieważ pasażerowie chcą się dowiedzieć, jak w szczegółach wyglądają przepisy i zasady podczas podróży z i do Irlandii, a jednocześnie dowiadują się o wymagane dokumenty.

Zarząd DAA przygotowuje się również na najbardziej ruchliwy okres w roku i chociaż pandemia wciąż „obowiązuje”, to ilość pasażerów odlatujących i przylatujących do Dublina, stale rośnie. Dublin Airport Authority najazdu pasażerów spodziewa się po połowie grudnia, ale najintensywniejszym okresem dla lotniska będzie szczyt podróży, który przypada na ostatni tydzień przed świętami. Następny będzie tuż po świętach Bożego Narodzenia, a kolejny, po Nowym Roku.

Bogdan Feręc

Źr: DAA/Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zamieszanie na rynku
Rozwinie się czarny
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська