Rezerwacja terminu szczepienia będzie dziecinnie prosta

Obecnie prowadzone są w kraju szczepienia osób z grup priorytetowych, które nie muszą właściwie nić robić, aby być zaszczepionymi, ponieważ otrzymują informacje o dostępnych terminach lub zespół szczepień pojawia się na miejscu, jak w przypadku domów opieki.

Trochę inaczej jest wśród personelu szpitalnego, bo ich dyrektorzy, otrzymali instrukcje, jak ustawać kolejki pracowników do szczepień, a nawet mają możliwość przesuwania pracowników, jeżeli szczepionek będzie więcej. Minister stanu ds. zamówień publicznych Ossian Smyth powiedział, że oprócz standardowej listy, powinna być też grupa osób, w tak zwanym czuwaniu, którym będzie można zaproponować wcześniejsze szczepienie, o ile będzie to możliwe.

Minister Ossian Smyth:

– Same szczepionki są tak cenne, bo były tak trudne do zdobycia i cieszymy się z ich posiadania, więc nie chcemy zmarnować ani jednej dawki. Kiedy już je utworzysz, kiedy szczepiący wyjmą je z fiolek i zmieszają z solą fizjologiczną, mają krótkie okienko, mają sześć godzin, aby z nich korzystać – potem trafiają do kosza. Żeby tego uniknąć, CCO napisał do szpitali i przekazał im nowy protokół, który opisuje, w jaki sposób powinni przygotować listę rezerwową pracowników pierwszej linii dla każdego, kto ma odległy termin szczepienia. Resztki dawek nie będą stanowić problemu, gdy większa część populacji będzie szczepiona w centrach masowych szczepień. Odpowiedzią na to, że po zakończeniu rundy szczepień pozostały dawki szczepionek, jest to, że kiedy szczepienia odbywają się w centrach masowych szczepień, a za drzwiami jest kolejka, jeśli ktoś nie pojawi się na swoje miejsce, zaszczepiona zostanie osoba kolejna. Staramy się osiągnąć stan, w którym szczepimy milion osób miesięcznie i osiągnąć ten poziom, który będzie absolutnie wymagał centrów masowych szczepień, dokładnie takich samych, jak centra masowych testów, które powstały na stadionach.

Minister Smyth powiedział również, że rezerwacja terminu szczepienia, kiedy staną się one dostępne dla ogółu, nie będzie stanowić żadnego problemu i będzie tak proste, jak rezerwacja biletu online.

Minister Ossian Smyth:

– Kiedy już dotrzemy do szerszych grup społecznych w oparciu o grupy wiekowe, możemy rozsądnie powiedzieć, że osoby te mogą samodzielnie zarejestrować się w taki sam sposób, w jaki łączysz się z internetem, aby kupić bilet do kina lub samolot. Ludzie znają ten proces – czytasz książkę i tak dalej. Będzie istniała alternatywa dla osób, które nie są w stanie tego zrobić, które potrzebują pomocy cyfrowej, i które potrzebują kogoś, kto zarezerwuje to dla nich, ale będzie to można zrobić też przez telefon, więc wszyscy będą mogli sobie poradzić z rezerwacją terminu szczepienia.

Bogdan Feręc

Źr: Office of Public Procurement 

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Wnioski o obywatelst
Jutro zrobi się zim
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian