Revolut wprowadza kolejną funkcję bankową

System bankowy w Irlandii pozostawia wiele do życzenia, chociaż powoli wprowadza zmiany, jednak te luki w całym systemie i naprzeciw klientom znacznie szybciej wychodzi Revolut.

To z kolei może odebrać bankom całkiem dużą ilość klientów, którzy już teraz mogą w Revolucie założyć sobie konto z nadanym numerem IBAN, czyli międzynarodowym numerem konta bankowego, ale zaproponował również kolejne rozwiązanie, jakie do tej pory nie było dostępne. Jak się okazuje, wielu klientów Revoluta, a działo się tak na całym świecie, zgłaszało, iż chcieliby mieć możliwość wspólnego konta z małżonkiem lub partnerami, co postanowiono wprowadzić w życie.

Revolut zaktualizował właśnie swoją aplikację, która umożliwia zakładanie i posiadanie wspólnych kont, co ponownie zbliża tę firmę do przejęcia dominującej roli bankowej, przynajmniej na irlandzkiej wyspie.

To nie wszystkie działania Revoluta, którego ilość klientów w Irlandii przekroczyła już 2 miliony, a od ubiegłego miesiąca proponuje klientom ubezpieczenia samochodowe i nie można powiedzieć, żeby charakteryzowały się wyższymi cenami, niż te oferowane przez ubezpieczycieli, którzy obecni byli w kraju wcześniej.

Revolut przenosi też klientów do Irlandii – tutejszego oddziału Revolut Bank UAB, chociaż wcześniej rejestrowani byli na Litwie i w Wielkiej Brytanii, a i stale rozwija swój pakiet produktów pożyczkowych, w tym wprowadzono możliwość zakupu z odroczonym terminem płatności.

Revolut wprowadził też kartę kredytową, co dla wielu osób stało się impulsem, aby zrezygnować z usług hegemonów irlandzkiej bankowości.

Aktualnie przedstawiono aplikację bankowości współdzielonej, ale jak sugerują przedstawiciele firmy, to nie koniec i Revolut cały czas rozwijać będzie paletę usług, z jakich korzystać będą jego klienci. Zaktualizowana aplikacja działa na urządzeniach mobilnych opartych na systemach iOS oraz Android, ale ma też funkcję grupowego komunikatora Revolut Chat.

Jak dodaje Revolut, osoby zakładające wspólne konto, nie muszą się z tego tłumaczyć, a do jego utworzenia wystarcza oświadczenie o woli posiadania konta współdzielonego. Jest tylko jedna zasada, aby założyć wspólne konto i Revolut wymaga, żeby osoby zakładające konto współdzielone, miały konta osobiste w tym samym kraju, w jakim chcą założyć konto wspólne.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Sophie Dupau on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: