Restauratorzy skarżą ubezpieczycieli

Od jakiegoś czasu słyszymy o restauratorach, ale i innych przedstawicielach irlandzkiego biznesu, którym pomimo odpowiednich ubezpieczeń, zakłady odmawiają wypłat odszkodowań.

W tej sprawie prace rozpoczął nowy rząd, który przygląda się przepisom, ale i całości problemu, by pomóc osobom, które nie mogły doczekać się wypłaty, jak się wydaje, uzasadnionych roszczeń. Zmiana przepisów i sprawa zabezpieczenia ubezpieczonych to jednak przyszłość, a osoby i firmy, którym odmówiono wypłaty odszkodowań oraz pokrycia strat, pomocy oczekują natychmiast.

Dlatego właśnie już ponad 40 restauratorów, bo to jeden z sektorów najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa, postanowiło podjąć kroki prawne przeciwko ubezpieczycielom, którzy w ich ocenie, złamali umowę o ochronie swoich klientów.

Aktualnie sprawy wniesione zostały do Stowarzyszenia Restauracji Irlandii (RAI), co jest pierwszym krokiem w walce o wypłatę odszkodowań, ale nie wykluczają, że o ile sprawa nie zakończy się na tym etapie, skierują wnioski do sądów. Wypłaty odszkodowań odmawiają obecnie ubezpieczyciele FBD Insurance plc i Specialist Underwriting Services, jednak mówi się, że nie tylko oni, bo w tym gronie mają być też firmy z bardziej znanymi nazwami.

Do Stowarzyszenia Restauratorów Irlandii wpłynęło już 25 oficjalnych powiadomień i doczekały się one rozpoczęcia postępowania, a kolejne 20 wniosków czeka obecnie na ich przyjęcie lub zostało zapowiedzianych. O ile tych spraw nie uda się rozwiązać na drodze negocjacji, zarówno restauratorzy, jak i reprezentujące ich Stowarzyszenie, zapowiada walkę na drodze sądowej.

Bogdan Feręc

Źr: RAI

Polska-IE: Udostępnij...
Dr Holohan złożył
Podróżni nie zobac
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish