Restauratorzy są głęboko zaniepokojeni postępowaniem rządu

The Restaurant Association of Ireland zarzuciła irlandzkiemu rządowi, że działa wbrew zaleceniom Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

WHO stwierdziło, że wystarczającym dystansem społecznym jest 1 metr, nie natomiast wymagane obecnie w Irlandii 2 metry, więc wg Stowarzyszenia Restauratorów Irlandzkich, to „odrzucenie” międzynarodowych wytycznych, czyli działanie sprzeczne z zaleceniami.

Rząd irlandzki utrzymując tzw. bezpieczną odległość między osobami, chce w ten sposób zabezpieczyć tutejsze społeczeństwo przed możliwością zakażeń, jednak okazuje się, że działa zbyt ostrożnie, przynajmniej w świetle zaleceń WHO. O ile wcześniej, kiedy wirus SARS-CoV-2 był powszechny w społecznościach, zasada 2 metrów była zalecana, obecnie nie ma już takiego dużego zagrożenia, a w skazują na to dane o zachorowaniach i niska ilość zakażeń.

Stowarzyszenie Restauratorów wezwało gabinet Leo Varadkara, aby zrewidował swoje podejście do dystansu społecznego, co pomoże w kontaktach międzyludzkich, ale będzie odpowiednie również z ekonomicznego punktu widzenia.

Podobnego zdania są detaliści, którzy poprzez zmniejszenie dystansu, będą mogli wpuszczać do sklepów większą ilość osób, a to wyraźnie wpłynie na szybkość obsługi.

Rząd nie planuje zmian w dystansie społecznym w najbliższym czasie.

Bogdan Feręc

Źr: The Restaurant Association of Ireland

Polska-IE: Udostępnij...
UNICEF: Jak prosto,
Poranek WNET – 25
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish