Restauratorzy chcą testów na lotniskach

Restaurants Association of Ireland (RAI) wzywa irlandzki rząd, aby przyspieszył prace w kierunku wprowadzenia szybkich testów lotniskowych, co pomoże w ożywieniu sektora turystycznego.

Gdyby udało się w krótkim czasie wprowadzić testy na lotniskach, to w takim przypadku, nawet osoby przybywające do Irlandii ze stref czerwonych, nie będą zmuszone do 14-dniowej kwarantanny, twierdzi dyrektor generalny RAI Adrian Cummins. W tym przypadku chodzi o zasadę, iż pasażer ze strefy czerwonej, może swój stan zdrowia potwierdzić wstępnym testem już na lotnisku, a po pięciu dniach, przejść badania w centrum testowym. O ile otrzyma wynik negatywny, jego kwarantanna ogranicza się do zaledwie tygodnia.

Cummins dodaje, iż ma pełną świadomość, że nawet unijny system podróży, nie przywróci ruchu turystycznego, jaki na wyspie obserwowany był w latach ubiegłych, ale z całą pewnością wesprze podupadający sektor turystyczny.

Szybkie testy lotniskowe z całą pewnością przyczynią się do zwiększenia ruchu turystycznego, co będzie w interesie wszystkich, bo w równym stopniu hotelarzy, jak i restauratorów oraz linii lotniczych. Te zaś, kiedy klientów będzie więcej, zaczną ponownie zatrudniać pracowników, więc i obserwowany będzie spadek bezrobocia w sektorze, mówił dalej Cummins.

Adrian Cummins RAI:

– Chcemy zobaczyć bezpieczny powrót do turystyki, aby pomóc nam w ponownym uruchomieniu firm i przywróceniu ludzi do pracy, a znaczny wzrost turystyki, co jest bardzo ważne dla osiągnięcia tego celu.

Irlandia przyjęła unijny system sygnalizacji świetlnej dla podróży międzynarodowych, a ten, wszedł w życie zeszłej nocy.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Turbiny wiatrowe sta
Inwestycje w transpo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian