Renault opuszcza Rosję

Wczoraj późnym wieczorem firma Renault wydała ważne oświadczenie, a w tym stwierdza, że wstrzymuje swoją działalność na terenie Federacji Rosyjskiej.

W oświadczeniu, iż decyzja wprowadzona zostaje ze skutkiem natychmiastowym, a będzie miała wpływ na 45 000 Rosjan, którzy zatrudnieni byli w rosyjskim oddziale firmy i w firmach współpracujących. Dodatkowo Renault zawiesił do odwołania swoją „wszelką aktywność gospodarczą” w Federacji Rosyjskiej, co oznacza, że i autoryzowane salony sprzedaży samochodów będą zamknięte.

Decyzja francuskiego giganta samochodowego podjęta została przez radę dyrektorów zarządzających spółką, a dotyczy tymczasowego zamknięcia fabryki w Moskwie. Dodatkowo Renault przypatruje się możliwości rozwiązania spółki z firmą Avtovz, w której Francuzi mają udział inwestorski.

*

Niestety nie wszyscy producenci i sprzedawcy z krajów zachodnich zrozumieli, że poprzez swoją obecność w Rosji, pośrednio lub nawet bezpośrednio finansują inwazję na Ukrainę, ale jak zaznaczają, wciąż rozpatrują różne możliwości. Moim zdaniem, zakaz prowadzenia działalności firm i koncernów z Unii Europejskiej na terenie Rosji, powinien wydany być przez Brukselę lub rządy krajowe, w ramach sankcji nakładanych na Federację Rosyjską przez społeczność międzynarodową.

Bogdan Feręc

Źr: AFP

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська