Rekrutacja 800 nowych policjantów sprawi, że nasze ulice będą bezpieczniejsze w 2022 r.

Poseł Fine Gael wzywa do rekrutacji 800 nowych członków Gardaí i 400 nowych pracowników cywilnych, aby doprowadzić do dramatycznego wzrostu liczby policjantów.

Neale Richmond powiedział, że operacja „Obywatel” spowodowała spadek przestępczości w Dublinie i ta praktyka policji o wysokiej widoczności musi zostać wprowadzona w całym kraju.

Poseł Richmond stwierdza:

– Po wielokrotnych wezwaniach policji do wysokiej widoczności w Dublinie, operacja „Obywatel”, rozpoczęła się w październiku 2021 roku, a ponad 100 policjantów patrolowało centrum Dublina w każdy weekendowy wieczór. Od początku operacji „Obywatel” aktywność przestępcza w Dublinie znacznie się zmniejszyła. Kradzieże od osób spadły o 48%, kradzieże z samochodów spadły o 25%, a naruszenia porządku publicznego spadły o 11%, wszystko w porównaniu z poprzednim rokiem. Oczywiście, policja o wysokiej widoczności działa i należy kontynuować to do 2022 r., a minister sprawiedliwości Helen McEntee potwierdziła, że ​​w tym roku zostanie zatrudnionych dodatkowo 800 funkcjonariuszy policji pierwszej linii, a także 400 cywilnych pracowników Gardy. O 20% powiększy się również jednostka Garda Mountain Bike Unit. Te dodatkowe rekrutacje pozwolą nam utrzymać się na dobrej drodze do osiągnięcia celu 15 000 członków Gardaí i 4000 pracowników cywilnych Gardy. Rekrutacja dodatkowego personelu ma kluczowe znaczenie, aby Gardaí z pierwszej linii nie była obciążeni pracą administracyjną, a funkcjonariusze, mogli skoncentrować się na swoich obowiązkach na pierwszej linii. Konieczne jest, aby ta kampania rekrutacyjna spowodowała, że ​​więcej policji będzie pracowało ze społeczeństwem i walczyło z przestępcami. Dzięki finansowaniu w wysokości 2,062 miliarda euro na 2022 r., An Garda Síochána ma wystarczające zasoby, aby kontynuować operację „Obywatel” w 2022 r. Gardaí wykonali znakomitą pracę, dbając o bezpieczeństwo naszych ulic; wszyscy czujemy się lepiej, dzięki ich poświęceniu. W połączeniu ze wzrostem liczby projektów interwencji społeczności w ramach Funduszu Innowacji na rzecz Bezpieczeństwa Społeczności, będziemy w stanie zarówno zapobiegać zwracaniu się młodych ludzi do przestępczości, jak i zapobiegać tym przestępstwom w danej chwili. Dzięki dodatkowej rekrutacji tych Gardaí, rozszerzenie operacji „Obywatel”, musi być traktowane priorytetowo do 2022 roku.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szkoła zimnego chow
W kraju jest 2548 be
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська