Rekordowy rok irlandzkich paszportów

2018 rok był wyjątkowym pod względem ilości wydanych paszportów i był to kolejny rok z rzędu, kiedy Ministerstwo Spraw Zagranicznych miało pełne ręce roboty.

The Irish Passport Service przetworzył prawie 900.000 wniosków paszportowych, a na tej podstawie wydał 822.000 paszportów Republiki Irlandii. Były też okresy szczytowe i np. w 2017 roku w jeden dzień do Wydziału Paszportowego wpłynęło ponad 6500 wniosków, a wszystkie dotyczyły wydania dokumentu podróży.

Podobnie było i w tym roku, chociaż Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nie mówi jeszcze o pełnych danych, ponieważ te są dopiero opracowywane.

Mówi się również o gwałtownym wzroście ilości wniosków z terenu Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii, a dzieje się tak już od czerwca 2016 roku, kiedy ogłoszono decyzję o wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

Ogółem z łącznej liczby wniosków, jakie wpłynęły do Irish Passport Service w tym roku, 84.855 pochodziło z Irlandii Północnej, a 98.544 z Wielkiej Brytanii i są to wzrosty odpowiednio o 2 i 22 procent w stosunku do roku 2017.

Wnioski o paszport, a i przedłużenie jego ważności składać można online, a przydatnym do tego będzie TEN adres.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Foreign Affairs

Znajdź nas:

Brexit zachwieje ryn
20 lat minęło, jak
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn