REKORDOWA LICZBA MORDERSTW Z UŻYCIEM NOŻA W UK

W minionym roku ilość morderstw i zabójstw przy użyciu ostrych narzędzi w Wielkiej Brytanii była najwyższa od momentu, gdy ponad siedemdziesiąt lat temu w tym kraju zaczęto gromadzić statystyki.

Jak informuje londyński magazyn Metro, powołując się na Office of National Statistics, w Zjednoczonym Królestwie przy użyciu ostrych narzędzi w rocznym okrecsie, kończącym się w marcu 2018 roku zabito 285 osób. W porównaniu do wcześniejszych 12 miesięcy, gdy zanotowano 212 takich przypadków, liczba ta znacząco wzrosła. Wcześniej najwięcej tego typu zabójstw zanotowano w 2008 roku. Zginęło wtedy 268 osób. Dane przekazane z z Biura pokazują, że co jeśli chodzi o pochodzenie etniczne, co czwarta ofiara była czarna, co proporcjonalnie również stanowi najwyższą liczbę. Niemal 40 procent zabójstw popełniono w samym tylko Londynie, w którym w ubiegłym roku zanotowano 40 tysięcy przestępstw z użyciem noża.

Dianne Abbott z opozycyjnego gabinetu cieni powiedziała, że głównymi przyczynami wzrostu ilości przestępstw są cięcia w wydatkach socjalnych i na policję. Oskarżyła rząd o to, że „próbuje wprowadzać bezpieczeństwo tanim kosztem”. Jednakże minister Nick Hurd stwierdził, że „szybka i niespotykana wcześniej akcja” zapoczątkowana w marcu doprowadziła do ustabilizowania sytuacji w Londynie i spowolnienia wzrostu w pozostałych częściach kraju.

Rządzący w Londynie laburzystowski mer Sidiq Khan niejednokrotnie był oskarżany przez osoby niezadowolone z jego sposobów sprawowania władzy o to, że od momentu, gdy objął stanowisko, przestępczość w mieście – która wcześniej spadała – znowu zaczyna znacząco rosnąć. Liczba niezadowolonych z jego rządów znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach, podobnie jak i ilość protestów przeciwko polityce jego gabinetu.

Alex Sławiński

Znajdź nas:

Polish FM, US state
Oszczędności wg De
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn