Reid martwi się o styczeń w służbie zdrowia

Dyrektor generalny HSE dr Paul Reid wyraził głębokie zaniepokojenie o stan służby zdrowia w styczniu, gdyż i on i inne władze medyczne, zapowiadają dramatycznie wysoki wzrost zakażeń koronawirusem.

Dr Paul Reid powiedział również, że ma obawy o personel szpitalny, gdyż i on narażony jest na zakażenia, więc może brakować rąk do pracy, a pacjenci będą w takim przypadku zagrożeni brakiem opieki. Mówi się też w Zarządzie Służby Zdrowia, że jest wielce prawdopodobne, iż doczekamy się ponownego odwoływania planowych zabiegów i wizyt, a realizowane będą wyłącznie te ratujące życie.

Fala zachorowań pojawić się ma w styczniu, co będzie konsekwencję bożonarodzeniowych i noworocznych spotkań, więc pierwsi covidowi poświąteczni pacjenci, mogą mieć zdiagnozowane zakażenia już w okolicach 3 – 7 stycznia 2022 roku.

Wcześniej zapowiadano, że może dochodzić nawet do odnotowywania 20 000 przypadków dziennie i tego wciąż trzyma się HSE, które z optymizmem patrzy w przyszłość, bo mówi o 15 000 przypadków dziennie.

Wysoka ilość zakażeń utrzymywać się ma przez kolejnych kilka tygodni, co wywierać będzie presję na cały system opieki zdrowotnej, więc zaleca się, co czyni na wszelkie możliwe sposoby HSE, aby ograniczać kontakty, bo to właściwie jedyny skuteczny sposób, jaki może uchronić przed zakażeniem.

*

Czyli ponownie wychodzi na moje, kiedy w kpiącej formie, w jednym z felietonów napisałem, że święta w domu, samotnie „na niedźwiedzia”, powinny być jedynymi dla nas dostępnymi.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Trzy najpopularniejs
Ryanair rozwija się
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська