Ręce, które leczą

Media obiegła informacja, że premier Leo Varadkar zarejestrował się ponownie w spisie lekarzy, by właśnie jako doktor, pracować na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.

Dla przypomnienia, bo nie wszyscy mogą to pamiętać, Leo Varadkar jest doktorem medycyny ze specjalizacją ogólną, a jego decyzja wywołała falę komentarzy. Poważne media chwalą postępowanie Varadkara, którego rząd wzywał irlandzkich lekarzy i pielęgniarki, zarówno przebywających na emeryturach, jak i poza granicami kraju, by ponownie weszli do systemu ochrony zdrowia i włączyli się w pomoc chorym. Naturalną konsekwencją rządowego apelu, jest decyzja Varadkara o powrocie do gabinetu lekarskiego, a będzie tam spędzał przynajmniej jeden dzień w tygodniu.

Trochę inaczej podchodzą do całej sprawy media brukowe, bo te w nieco kpiącym i prześmiewczym tonie mówią o decyzji Leo Varadkara, a prasa nieprzychylana obecnej władzy dodaje, że premier nareszcie zajmie się czymś, co da krajowi jakiś pożytek.

Informując o swojej decyzji ponownej rejestracji, Varadkar powiedział, że po pierwsze chciałby na własnej skórze przekonać się, jak działa służba zdrowia w Irlandii, a i jako lekarz, nieść pomoc osobom w potrzebie. Leo Varadkar zaznaczył, że będzie pełnił obowiązki lekarza, również po to, aby odciążyć personel szpitali. Doktor premier dodał, że nie może poświęcić zbyt dużo czasu na taką właśnie pomoc, bo musi przecież nadzorować cały kraj, ale z całą pewnością będzie na pierwszej linii zawsze wtedy, kiedy pozwolą mu na to inne obowiązki szefa gabinetu.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, w jakim zakresie doktor Leo Varadkar będzie pracować na rzecz HSE, ale wydaje się, że chciałby podnieść swoje notowania, więc pojawi się w którymś ze stołecznych szpitali i tam, jako zwykły lekarz, pracować będzie z pacjentami.

Byle tylko nie trafił na pacjentów, którzy głosowali na Sinn Féin, bo to może być wybuchowa mieszanka.

Bogdan Feręc

Źr: PA

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd zachęcać ma
Met Éireann będzie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish