Ratujmy Radio Cafe – warto!

Legenda warszawskiej gastronomii Stanisław Pruszyński ma już 85 lat. Od 27 lat prowadzi kultową restaurację Radio Cafe w Warszawie. Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i przedłużającego się lockdownu lokal notuje znacznie niższe dochody. To z kolei wpływa na wzrost zaległości względem pracowników, Urzędu Skarbowego a nawet Urzędu Miasta. By ratować sytuację przedsiębiorca zdecydował się sprzedać własne mieszkanie.

https://agencja-informacyjna.com/polski-live-commerce/embed/#?secret=2cCA81weii

Z relacji Stanisława Pruszyńskiego – właściciela restauracji Radio Cafe w Warszawie wynika, że w normalnych warunkach lokal przynosił ponad 100.000 złotych przychodu na miesiąc i zatrudniał około 10 pracowników. W wyniku trwającego od 23 października 2020 roku lockdownu, dochody restauracji Radio Cafe znacząco zmalały. Obecnie w ciągu miesiąca lokal przynosi zyski w wysokości dziennego utargu. To generuje wzrost zaległości względem pracowników, Urzędu SkarbowegoUrzędu Miasta oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. By ratować sytuację Stanisław Pruszyński – właściciel restauracji Radio Cafe zdecydował się na sprzedaż mieszkania w Centrum Warszawy. 50.000 złotych zaliczki ze sprzedaży ma zostać przeznaczone na regulację najpilniejszych długów.

„Ucinam wszystkie koszty, ale i tak dokładam do biznesu jakieś 10.000 zł miesięcznie. Może jeszcze dwa miesiące tak wytrzymam. Z pracowników pozostały przy mnie dwie osoby. Obiecałem im, że gdy staniemy na nogi, będziemy się dzielić zyskami po połowie. Zasłużyli na to” – Wyjaśnia restaurator.

Mimo dostępności pomocy w postaci tarcz antykryzysowych, Stanisław Pruszyński nie zdecydował się po nie sięgnąć. Od kwietnia 2021 roku lokal funkcjonuje w systemie obniżonej stawki czynszu za najem lokalu.

Pełny tekst>>>

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
ZABŁĄDZIŁA W LESI
Polski Ład: Podnies
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian