Rasizm istnieje w Irlandii i nie możemy na niego przymykać oczu

Kampania IHREC #AllAgainstRacism podkreśla odpowiedzialność poszczególnych osób za zwalczanie nienawistnego i rasistowskiego nękania, którego doświadcza dziś zbyt wielu ludzi w Irlandii, powiedziała przedstawicielka Fine Gael.

Posłanka Jennifer Carroll MacNeill powiedziała, że ​​kampania Irlandzkiej Komisji Praw Człowieka i Równości pokazuje, że przypadkowy i systematyczny rasizm jest codziennością dla ludzi z różnych środowisk.

Carroll MacNeill podkreśla:

– Kampania obejmuje jedenaście opinii, tych, którzy nie są często słyszani. Musimy słuchać tych, którzy dzielą się z nami swoimi historiami, ale samo słuchanie nie powoduje zmiany. Wszyscy mamy do odegrania rolę w walce z rasizmem. Ten istnieje w Irlandii i absolutnie nie możemy przymykać na to oczu. Rozmowa o rasizmie w Irlandii nabrała tempa w całym kraju. Ludzie doświadczają tego w swoich domach, w życiu codziennym i w miejscu pracy. Wiem, że moi koledzy z różnych partii politycznych byli poddawani kampaniom przemocy na tle rasowym, na co zwrócono uwagę podczas prześladowania burmistrz Dublina Hazel Chu w okolicach jej domu. Jako społeczeństwo i jako jednostki mamy do odegrania główną rolę w odwróceniu fali uprzedzeń i brutalnej nienawiści. Musimy stanąć i zakwestionować nienawiść i nadużycia, kiedy je widzimy, i wysłać wiadomość, że w naszym kraju nie ma na to miejsca. Nie jest to mile widziane i nie zaakceptujemy tego.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Mała rzecz, a ciesz
Dane mieszkaniowe St
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian