Radosny dzień przedszkolaków

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj do swojego tradycyjnego trybu życia wracają przedszkolaki, które w liczbie około 100 000 stawią się w ulubionych przez siebie miejscach.

Top kolejny etap uruchamiania edukacji w Irlandii, co podkreślił minister ds. dzieci Roderic O’Gorman, a ten postawił sobie cel, aby wszystkie placówki edukacyjne, pozostały otwarte do końca roku szkolnego. W ramach opieki wczesnej, otwartych zostanie dzisiaj ponad 4000 placówek, w których pojawią się dzieci młodsze, co cieszyć będzie również rodziców.

Jak podkreślono w komunikacie Department of Children, Equality, Disability, Integration and Youth, to ważny dzień dla wszystkich, ponieważ jest realizacją planu, jaki został nakreślony przez rząd. W tym założono trzy etapy uruchamiania edukacji w Irlandii, a otwarcie przedszkoli, jest krokiem drugim. Następny, czyli trzeci, zaplanowano na 15 marca, w wtedy do szkół i uczelni, powróci reszta uczniów oraz studentów.

Co należy podkreślić, dzieci, od świąt Bożego Narodzenia, odcięte były od nauki stacjonarnej i spotkań z rówieśnikami, a jak podkreślali specjaliści od zachowań tej grupy wiekowej, ma to wręcz destrukcyjny wpływ na ich rozwój.

Sytuację w szkołach, które uruchomione zostały siedem dni temu, jak i w przedszkolach, monitorować będzie Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego i reagować, o ile zajdzie taka potrzeba. NPHET podkreśla, że po otwarciu szkół, nie ma wzrostu ilości zakażeń, jakie mogłyby powodowane być poprzez przenoszenie wirusa przez uczniów, więc szkoły, które stosują się do wszelkich zarządzeń i postanowień zdrowotnych, uznawane są za miejsca bezpieczne.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Children

Polska-IE: Udostępnij
Dzień Kobiet
Ambasada Irlandii w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian