Radosna wiadomość od ministra zdrowia

Stephen Donnelly, czyli irlandzki minister zdrowia przekazał posłom bardzo dobrą wiadomość, gdyż wyznaczył termin zakończenia wszelkich blokad w kraju.

Odpowiadając w Dáil na pytania parlamentarzystów, stwierdził, że wszystko idzie i będzie zmierzało ku poprawie sytuacji, więc i blokady oraz ograniczenia, zaczną znikać bezpowrotnie. Oczywiście na takie trzeba się odpowiednio przygotować, dodał minister, czyli nie można „ciachnąć” ich wszystkich teraz, a rozłożyć należy w czasie.

Minister spodziewa się, że program szczepień prowadzony będzie w Irlandii bez zbędnych opóźnień, a na to wskazują obecne i zapowiadane dostawy szczepionek, a i sam proces podawania wakcyny, jest odpowiedni, czyli zgodnie z terminem, masa krytyczna otrzyma swoje dawki. Trochę dłużej potrwa utrwalanie odporności i wygaszanie ostatnich ognisk koronawirusa w kraju, a i trzeba będzie upewnić się, że wszystko jest już załatwione, więc wirus, nie odradza się w społeczeństwie.

Dobrą okazją do sprawdzenia skuteczności szczepionki będzie okres jesieni i zimy, więc zwiększonej ilości zachorowań na choroby sezonowe, a dopiero powrót tych standardowych, więc np. grypy, pokaże nam, iż walka zakończyła się sukcesem.

Tym samym minister Stephen Donnelly i te słowa warto zapamiętać, wyrokuje, że blokady w Irlandii, „zakończą się najpóźniej do lutego 2022 roku”.

Słowa ministra były wyjaśnieniem, dlaczego rząd przedłużyć chce swoje uprawnienia specjalne do listopada, co nie podobało się posłom opozycji.

Bogdan Feręc

Źr: Oireachtas TV

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Fałszywa Czarna Wdo
Historyczny moment,
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian