Radość Polaków trwała krótko

Premiera gry Cyberpunk 2077 odbyła się z wielkim hukiem, promocja produkcji była ogromna, ale tuż po tym okazało się, że gra, stanęła w ogniu krytyki.

Gwałtowna reakcja klientów doprowadziła do decyzji, że Sony, wycofał grę Cyberpunk 2077 na PlayStation ze swoich sklepów, a powodem są „wyniszczające błędy”. Gra, stworzona została przez polskiego dewelopera CD Projekt Red, a wcześniej, borykała się z dużymi opóźnieniami, nim została ostatecznie wydana na Xbox One, PlayStation i PC 10 grudnia.

Firma Sony zapowiedziała, iż osoby, którym gra sprawia problemy techniczne i z oprogramowaniem, mogą ją zwrócić do sklepu, a wtedy, otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Tak dziać się będzie w przypadku osób, które grę kupiły w formie fizycznej lub w sklepach online.  

Jak podkreśla Sony, to pierwszy raz w historii, kiedy tak głośna i szeroko reklamowana gra, zostaje usunięta z ich sklepu, o ile chodzi o system PlayStation.

Z doniesień prasowych wiemy również, że producent gry, pracuje obecnie nad usunięciem błędów, a napraw dokona poprzez aktualizacje i wstawienie łatek w błędach.

Po opublikowaniu tej informacji przez Sony, akcje CD Projekt Red spadły o około 30% w wyniku kontrowersji, jakie wyniknęły z powodu błędów w grze.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal/SONY

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin prosi Fac
Minister musi zapewn
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian