Rada Gabinetowa w związku z pandemią koronawirusa

Wczoraj zakończyła się zwołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa, podczas której przedstawione zostanie sprawozdanie z dotychczasowych działań w ramach walki z epidemią koronawirusa oraz zmodyfikowana strategia na sezon jesienno-zimowy.

– Chciałbym, żebyśmy porozmawiali bliżej na temat szczegółów nowej strategię walki z koronawirusem – zapowiedział Andrzej Duda, rozpoczynając posiedzenie.

Prezydent przekazał, że zdecydował się na zwołanie Rady z dwóch powodów. Jako pierwszy z nich wskazał zmianę na stanowisku ministra zdrowia oraz nową strategię walki z koronawirusem. – Chciałem, żebyśmy porozmawiali bliżej na temat jej szczegółów, przyszłych planów – powiedział Andrzej Duda i podkreślił, że chciałby zwłaszcza poznać informacje na temat planowanych działań w okresie jesienno-zimowym.


Drugim powodem zwołania Rady Gabinetowej jest, jak wyjaśnił Prezydent, początek roku szkolnego. – Po długiej przerwie dzieci i młodzież wróciła do szkół, chciałem zapytać ministra edukacji narodowej, jak w dobie koronawirusa minęły pierwsze dni po otwarciu placówek oraz jakie scenariusze są przewidziane łącznie z tymi scenariuszami kryzysowymi – zapowiedział Prezydent.

Jak dodał, chce także prosić szefową MRPiPS o to, jak wygląda kwestia realizacji programów społecznych.

Podczas briefingu podsumowującego posiedzenie Prezydent powiedział, że epidemia koronawirusa wciąż ma w Polsce charakter ogniskowy.


– Pojawia się w głównej mierze w dwóch miejscach: w zakładach pracy i na weselach – powiedział Andrzej Duda i zaapelował: Bardzo prosimy o rozwagę w tym zakresie i utrzymywanie dystansu, używanie maseczek.

Prezydent podkreślił również, że Przez cały czas pandemii w naszym kraju nie umarło ani jedno dziecko. – To jest bardzo istotna informacja, zwłaszcza w kontekście tego, że rozpoczął się rok szkolny – dodał.

Prezydent.pl

Polska-IE: Udostępnij
Międzynarodowy Dzie
UE odłoży o rok we