Pułapka na klientów?

Zakupy z odroczonym terminem płatności mogą skusić wiele osób, ale należy pamiętać, że będzie to też swoista wielopoziomowa pułapka.

Do Irlandii wchodzą właśnie płatności Klarna, które pozwalają nabyć wiele towarów, ale zapłacić za nie później. Jak informuje operator, ta forma zakupów zdobyła na świecie liczne grono zwolenników, a metoda jest prosta, co zostało wyjaśnione na stronie Asos Klarna i instrukcja obsługi brzmi następująco:

Jak zapłacić za zamówienie w Klarna?

Jeśli Klarna jest dostępna, jako opcja płatności w Twoim kraju, będzie wyświetlana również, jako opcja przy kasie.

Aby złożyć zamówienie w Klarna, wykonaj następujące proste kroki:

1.  Dodaj swoje przedmioty do torby i przejdź do kasy jak zwykle.

Twój adres rozliczeniowy i adres dostawy mogą się różnić, ale muszą znajdować się w tym samym kraju.

2.  Wybierz Klarna, jako opcję płatności.

Aby wybrać Klarna, jako metodę płatności w aplikacji ASOS, musisz zmienić metodę płatności przy kasie – nie musisz tworzyć konta Klarna. Wystarczy dotknąć, zmień, pod typem płatności i Dodaj nową formę płatności .

3.  Realizuj zamówienie, wybierając opcję Zapłać Później z Klarna. 

Możesz również dodać opcję Zapłać Później z Klarna, jako opcję płatności, logując się na Moje konto.

Maksymalny limit zakupów jest inny na każdym koncie i jest określany na podstawie oceny kredytowej Klarna. Jeśli Twoje zamówienie nie powiedzie się, możesz spróbować ponownie z mniejszą kwotą.

 

Korzystanie z Klarna zapewnia dodatkową elastyczność płacenia za zamówienie, ponieważ możesz zapłacić później. Jeśli zdecydujesz się płacić za pomocą Klarna, pamiętaj, aby wydawać pieniądze odpowiedzialnie – czasami opóźnianie lub dzielenie płatności może nie zawsze być najlepszą opcją. Chcemy, abyś robił zakupy bez obaw, dlatego udostępniliśmy wszystkie potrzebne informacje.

Na stronie podano także kilka najpoważniejszych zagrożeń, jakie płyną z użytkowania aplikacji ASOS, bo dziesiątki klientów, wpadło w tę pułapkę, chociaż nie ma w tym winy firmy, która oferuje odroczone płatności. Chodzi oczywiście o sposób zwrotu pieniędzy pożyczkodawcy, bo takim jest Klarna, a klienci spóźniający się z oddaniem pieniędzy, z całą pewnością powinni liczyć się z konsekwencjami. Pierwszą i główną zasadą Klarna jest, iż spóźnialski, będzie miał obniżony limit kwoty, do jakiej może dokonać zakupów z odroczoną płatnością, ale to wydaje się najmniejszym problemem.

We wszystkich państwach, w jakich działa aplikacja Asos Klarna, firma współpracuje z bankowymi systemami informacyjnymi o dłużnikach, więc można trafić też na czarną listę, a wtedy, problemy będą znacznie większe, bo dłużnik lub osoba spóźniająca się ze spłatą, raczej nie uzyska pożyczki lub kredytu w banku, lub innej instytucji finansowej.

Co ciekawe i o tym także należy pamiętać, że wcześniej, nie można było kupować w tym systemie produktów tanich, bo dotyczyło to tylko większych zakupów, ale i to się zmieniło, więc obecnie, właściwie wszystkie towary, dostępne będą w opcji „Kup teraz, zapłać później”. Tu mamy jeszcze jeden haczyk, gdyż linia kredytowa, jest oprocentowana, więc należy liczyć się też z tym, że za ekspres do kawy, który w sklepie kosztuje no 599 €, po doliczeniu wszystkich kosztów oraz odsetek, zapłacimy znacznie ponad 600 €. Kwota odsetek będzie oczywiście różna i zależy od okresu spłaty, ale też od wysokości kredytowanej kwoty.

W sklepach detalicznych najczęstszą forma kredytowania, przy niewielkich zakupach, są trzy miesięczne raty, ale w opcji ogólnej, kredytowanie można rozłożyć na okres od 6 do 36 miesięcy. To jednak stosowane jest głównie w zakupach o wyższej wartości.

Jak dodają eksperci rynku kredytów i pożyczek, czasami lepiej będzie przemyśleć zakup i sprawdzić inne dostępne opcje, albowiem w niektórych przypadkach może się okazać, iż zwykły zakup ratalny, będzie znacznie bardziej opłacalny, niż z użyciem aplikacji Asos Klarna. Także w tym przypadku należy pilnować terminów spłaty, bo każde potknięcie, zostanie odnotowane i może wpływać na zdolność kredytową.

Bogdan Feręc

Źr: Asos Klarna/PAMedia

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kolejna transza Onli
Tomasz Wybranowski:

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety>>>

THE BUTTON FACTORY

 2023-04-18

The Button Factory
Curved St, Temple Bar, Dublin, IRL

 Trasa/Festiwal: European Tour 2023 Spring Edition

Bilety / Tickets >>>