Puby pod specjalnym nadzorem

Od dzisiaj setki inspektorów wyjdzie na ulice irlandzkich miast, miasteczek i wsi, a wszyscy zajmą się kontrolowaniem nowych zasad obowiązujących w pubach.

Kontrole prowadzone będą przez czas, w jakim obowiązywać mają ograniczenia, a nadzorem zajmować się będą wyznaczeni inspektorzy BHP oraz Fáilte Ireland, którzy nie będą mogli nakładać grzywien za naruszenie przepisów. Inspektorzy nie będą karać mandatami, ale w przypadku, kiedy znajdą uchybienia i odstępstwa od obowiązujących zasad, będą mieli obowiązek poinformowania o tych właśnie Urzędu Bezpieczeństwa Zdrowia (HSA) lub Vintners Federation of Ireland (VFI), które także nie będą karać, ale zajmą się ścisłym monitorowaniem zakładu.

W całym kraju otwartych zostanie ok. 40% pubów, a w Dublinie będzie to ponad 60%, ponieważ te właśnie mają możliwość dostosowania się do obowiązujących obostrzeń, więc mogą prowadzić sprzedaż posiłków, a tylko takie puby mają teraz prawo do ponownego otwarcia.

Puby, które zostaną otwarte, kierować będą się zasadą, że klient nie może przebywać w nich dłużej niż 105 minut, ale zobowiązany jest zamówić także posiłek, którego wartość przekraczać będzie 9 €.

Ogółem w teren ruszy dzisiaj ponad 500 inspektorów, a ci rekrutowani byli w Fáilte Ireland, HSA, w Departamencie Rolnictwa i Żywności, ale i w służbie zdrowia oraz Departamencie Ochrony Środowiska.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij...
Ryanair wraca na tra
Irlandzkie śmieci w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish