Puby otworzą się po 20 września?

Rząd zapowiedział, iż w tym miesiącu puby zostaną otwarte, ale wciąż na przeszkodzie stoi Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, a ten, nie jest przekonany, iż będzie to dobra decyzja.

Z najnowszych doniesień dowiadujemy się, iż puby, które nie serwują jedzenia, mogą zostać otwarte 21 września, co zostało zaproponowane przez gabinet, jednak NPHET jest innego zdania. Członkowie Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego uważają, iż puby, powinny pozostać jeszcze przez jakiś czas zamknięte, gdyż są miejscami potencjalnego przekazywania sobie wirusa.

Jednocześnie w zaleceniach dla pubów, proponuje się wprowadzić takie obostrzenia, które wpływać będą na opłacalność prowadzenia tych biznesów, co w ogóle nie podoba się właścicielom pubów.

Do niezadowolonych dołączyła grupa posłów niezależnych, którzy reprezentują rejony wiejskie, a ci mówią otwarcie, że nowe przepisy są „niewykonalne i wręcz dziwaczne”. Inicjatywa, która wkrótce pojawi się w Dáil przedstawiona zostanie wcześniej publicznie, a stanie się to przed budynkami Leinster House, gdzie planowana jest manifestacja z udziałem około 200 osób, głównie właścicieli małych wiejskich pubów.

Wcześniej Sinn Féin krytykowało niektóre przepisy dotyczące pubów, jednak do tej pory nie wiadomo, czy zmiany, jakie proponują posłowie niezależni, zostaną wsparte przez posłów największej partii opozycyjnej.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Pomoc państwa jest